Zavřít reklamu

Samsungu se minulý rok i přes pandemii koronaviru po finanční stránce dařilo velmi dobře. Nyní společnost zveřejnila odhady svých příjmů za poslední čtvrtletí loňského roku a na základě nich očekává velice dobré výsledky, a to zejména díky silným prodejům čipů a displejů.

Samsung konkrétně očekává, že jeho tržby za loňský 4. kvartál dosáhnou 61 bilionů wonů (v přepočtu zhruba 1,2 bilionu korun) a provozní zisk stoupne na 9 bilionů wonů (přibližně 176 miliard korun), což by byl meziroční nárůst o 26,7 %. Pokud jde o celý minulý rok, zisk bude podle odhadu technologického obra činit 35,9 bilionu wonů (přibližně 706 miliard Kč).

I přes slabší prodeje smartphonů v roce 2020, způsobené nižší než očekávanou prodejností vlajkové řady Galaxy S20 a silným nástupem iPhonu 12, se Samsungu podle všeho finančně daří nadmíru dobře, a to především díky solidním prodejům obrazovek a polovodičových čipů. I když gigant nezveřejnil podrobná čísla, analytici očekávají, že 4 biliony wonů (zhruba 78,5 miliardy korun) ze zmíněného odhadovaného 9bilionového zisku šly z jeho polovodičového byznysu, zatímco 2,3 bilionu wonů (přibližně 45 miliard Kč) podle nich mohlo jít z jeho smartphonové divize.

Samsung by měl kompletní finanční výsledky odhalit za několik dní. Tento týden oznámil nové televizory Neo QLED a 14. ledna uvede na scénu telefony nové vlajkové řady Galaxy S21 (S30) a nová bezdrátová sluchátka Galaxy Buds Pro.

Související články

Dnes nejčtenější

.