Zavřít reklamu

Samsung uvedl na scénu laptop Galaxy Chromebook 2. Na rozdíl od svého předchůdce nenabídne jeho displej rozlišení 4K, na druhou stranu díky nižšímu rozlišení bude mít vyšší výdrž baterie, což byl jeden z největších nedostatků „jedničky“.

Novinka dostala do vínku QLED displej s rozlišením Full HD (předchůdce používal displej typu AMOLED) a stejnou úhlopříčkou 13,3 palců. Obrazovka si zachovala funkci dotykového displeje a je kompatibilní s dotykovým perem S Pen (to se však bude prodávat zvlášť). Vnější část těla je jako minule vyrobena z hliníku, vnitřní část je však tentokrát kvůli snížení nákladů z plastu. Zařízení váží zhruba 1,23 kg a je tlusté přibližně 1,3 cm.

Laptop bude dostupný ve dvou konfiguracích – nižší nabídne procesor Intel Celeron 5205U, který doplní 4 GB operační paměti a 64 GB vnitřní paměti, a vyšší pak procesor Intel Core i3 s 8 GB operační paměti a 128 GB interní paměti. Obě verze jsou vybaveny integrovaným grafickým čipem Intel UHD.

Výbavu doplňují stereo reproduktory, webová kamerka s rozlišením 720p, vestavěný bezpečnostní čip, dva USB-porty (každý na jedné straně) a adaptér Gigabit Wi-Fi 6. Pokud jde o výdrž baterie, Samsung neuvádí přesné číslo (lépe řečeno žádné číslo), vzhledem ke sníženému rozlišení a použitému typu displeje však lze očekávat dramatické zlepšení (několik týdnů staré úniky hovoří o výdrži kolem 12 hodin, což by bylo zhruba třikrát více než u předchůdce).

Varianta s procesorem Celeron se bude prodávat za 549 dolarů (zhruba 11 700 korun), verze s Core i3 za 699 dolarů (přibližně 15 tisíc Kč). Jsou tak o 450, resp. 300 dolarů levnější než první Galaxy Chromebook, který se bude nabízet i nadále. Samsung zatím neoznámil, kdy novinka vstoupí do prodeje.

Dnes nejčtenější

.