Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek víte, Samsung již 14. ledna představí svou novou vlajkovou řadu Galaxy S21 (S30) a díky všemožným únikům z posledních několika měsíců by se mohlo zdát, že o ní již víme vlastně úplně vše. Z tohoto zdání nás však vyvedl nový únik, který odhalil některé zajímavé funkce uživatelské nadstavby One UI 3.1, jež má v telefonech řady debutovat.

Jednou z novinek, kterou nadstavba podle videa zveřejněného na YouTube kanálu Jimmy is Promo přinese, je funkce Continue apps on other devices. Jak název naznačuje, funkce umožní uživatelům pokračovat v užívání některých aplikací na jiných zařízeních přihlášených ke stejnému účtu Samsungu. Podle všeho „to“ bude fungovat zatím jen s aplikacemi Samsung Internet a Samsung Launch.

 

Další novinkou by měla být možnost vybrat si mezi čtečkami Google Discover a Samsung Free, o čemž se spekulovalo již koncem minulého roku. Bude prý také možné si nezvolit žádnou a mít tak nalevo od domácí obrazovky prázdno.

Nová verze nadstavby by také měla přinést funkci s názvem Director’s View. Ta měla být původně součástí verze 2.0 a debutovat na telefonech řady Galaxy S20, nakonec se tak ale nestalo. Funkce uživatelům umožňuje při fotografování plynule přepínat mezi různými fotoaparáty. Video to sice neukazuje, ale je možné, že funkce umožní i natáčení ze dvou či více fotoaparátů najednou.

Dalšími novinkami by měla být možnost zvolit si rozlišení videa přímo z nahrávací obrazovky nebo si nastavit u hovorů jako pozadí video – zvolit si prý bude možné kromě jiného „tančící“ emoji pro rozšířenou realitu.

V neposlední řadě nový leak potvrdil, to, co již nějakou dobu víme, a to že nejvyšší model řady – S21 Ultra – bude podporovat dotykové pero S Pen. Video nicméně potvrdilo, že telefon bude podporovat klasické funkce pera jako Air View, Air Command a Screen off memo.

Související články

Dnes nejčtenější

.