Zavřít reklamu

Pokud nejste příznivci virtuálního asistenta Samsungu Bixby, možná rádi uslyšíte, že u telefonů nové vlajkové řady Galaxy S21 by se místo služby Samsung Daily (či Samsung Free v některých oblastech světa), formálně zvané Bixby Home, mohla objevit populární čtečka zpráv Google Discover. S informací přišel známý leaker Max Weinbach.

Přesněji řečeno by nemělo jít o náhradu – Samsung prý uživatelům umožní si vybrat, kterou čtečku chtějí na domovské obrazovce mít. Čtečka Googlu by také neměla být dostupná pouze na telefonech řady Galaxy S21, ale na všech smartphonech běžících na nadstavbě One UI 3.1  (ta má debutovat právě na nové vlajkové řadě).

Pokud by Samsung tuto volbu skutečně nabídl, nebylo by to nic ohromujícího. Technologický gigant v posledních letech Bixbyho přítomnost ve svých telefonech značně utlumil (např. odstranil fyzické tlačítko na jeho vyvolání ze smartphonů jako Galaxy Note 10). Změna na domovské obrazovce by tak byla jen posledním krokem. Stojí také za zmínku, že vztahy Samsungu a Googlu se v poslední době po letech sporů kvůli proprietárnímu softwaru prvního zmíněného výrazně zlepšily. A to tak, že oba technologičtí giganti spolu údajně jednají o tom, že by Samsung na úkor Bixbyho a obchodu Galaxy Store propagoval Asistenta Google a Google Play.

Zjistit, jestli je Weinbachova informace správná, nebude trvat dlouho. Jak sám Samsung potvrdil (tedy přesně řečeno jeho indická pobočka), řada Galaxy S21 bude odhalena 14. ledna a uvedena do prodeje by měla být o 15 dnů později.

Související články

Dnes nejčtenější