Zavřít reklamu

Xiaomi začátkem měsíce oznámilo, že jeho nová „vlajka“ Mi 11 bude prvním smartphonem na světě poháněným nejnovějším vlajkovým čipem Qualcommu Snapdragon 888. Nedozvěděli jsme se však nic jiného, tedy ani kdy jej hodlá odhalit veřejnosti. Nyní do éteru pronikla zpráva, která tvrdí, že čínský technologický gigant tak učiní 29. prosince.

S tím, že Mi 11 bude představen na konci prosince, už dříve přišel známý leaker @IceUniverse, přesné datum ale neuvedl. V tuto chvíli každopádně není jasné, jestli se bude jednat o globální launch, nebo čínský.

Dřívější leaky také hovoří o tom, že telefon bude uveden do prodeje ještě tento měsíc. Pokud bude představen skutečně 29. prosince, je velmi pravděpodobné, že se začne prodávat ještě týž den.

Smartphone bude mít podle nedávno uniklých koncepčních renderů zakřivený displej po všech stranách (tento design předtím použil jen Huawei P40 Pro), vlevo umístěný průstřel a trojitý fotoaparát. Ten by měl disponovat rozlišením 108, 13 a 5 MPx, přičemž druhý bude podle všeho vybaven širokoúhlým objektivem a třetí sloužit jako makro kamera.

Kromě toho by nová vlajková loď měla dostat do vínku displej od Samsungu s rozlišením 2K a 120Hz obnovovací frekvencí, 8 GB operační paměti, baterii s kapacitou 4780mAh, podporu rychlého nabíjení s výkonem 55 W a běžet na uživatelské nadstavbě MIUI 12.5, vycházející z Androidu 11.

Dnes nejčtenější

.