Zavřít reklamu

Před nedávnem jsme informovali, že Samsung pracuje na chytrém lokátoru s názvem Galaxy Smart Tag, inspirovaném populárními chytrými přívěšky značky Tile. Nyní do éteru prostřednictvím dalších certifikačních dokumentů pronikly některé klíčové detaily o něm.

Samsung Smart Tag bude podle těchto informací tenkým zařízením poháněným jednou 3V knoflíkovou baterií a bude prý také kompatibilní s nedávno spuštěnou funkcí SmartThings Find.

Certifikační dokumenty kromě toho uvádějí, že zařízení bude poháněno technologií Bluetooth LE (Low Energy), což znamená, že bude postrádat některé pokročilejší funkce jako UWB (Ultra-Wideband), LTE nebo GPS, o nichž se předtím spekulovalo. To by však nemělo ničemu vadit, protože přívěšek bude podle všeho podporovat standard Bluetooth 5.1, který disponuje specializovanou funkcionalitou pro směrování signálu a je určen pro pohánění navigace uvnitř budov a sledování přívěšků. Teoreticky by lokátor měl být schopen najít předměty uvnitř na vzdálenost až 400 m a venku na vzdálenost až 1000 m, a to při minimální spotřebě energie.

Dokumenty se rovněž zmiňují o tom, že zařízení bude dostupné ve dvou barvách – černé a světle hnědé.

Podle nejnovějších neoficiálních zpráv bude Galaxy Smart Tag stát od 15–20 eur (zhruba 400–530 korun) a měl by být uveden na scénu spolu s novou vlajkovou řadou Galaxy S21.

Dnes nejčtenější

.