Zavřít reklamu

Samsung vypustil do světa novou aplikaci s názvem GameDriver. Na vybraných smartphonech slibuje lepší herní výkon a rychlejší updaty ovladačů.

Samsung slibuje, že v budoucnosti bude aplikace fungovat na více zařízeních Galaxy a podporovat více her. V tuto chvíli funguje pouze na telefonech současných vlajkových řad Galaxy S20 a Note 20 a podporuje tituly Call of Duty: Mobile, Black Desert a Fortnite. To jsou sice globálně populární hity, ale stále to jsou jen tři hry.

„Velkou věcí“, kterou aplikace přinese, je však to, že umožní jihokorejskému technologickému obrovi vydávat aktualizace hardwarových ovladačů bez nutnosti vypouštět update pro celý systém. To znamená, že dolaďování i vylepšování grafického čipu by k uživatelům přicházelo prostřednictvím obchodu Google Play. To by odbouralo zásadní bariéru, jelikož pomalé aktualizace operačního systému jsou obvykle částečně chybou mobilních operátorů, kteří musejí updaty testovat a schvalovat, než je vypustí ven.

Updaty poskytované obchodem Googlu jsou mnohem méně přísné. Teoreticky by Samsung mohl pro uživatele zmíněné aplikace aktualizaci vydat v řádu dní či dokonce hodin. Nyní každopádně záleží na tom, jestli se GameDriver skutečně časem dostane na více telefonů a bude podporovat více her. Pokud ne, byla by to určitě škoda.

Pokud jste majiteli telefonů řad Galaxy S20 nebo Note 20, aplikaci si můžete stáhnout zde.

Související články

Dnes nejčtenější