Zavřít reklamu

Do éteru pronikly první rendery smartphonu Galaxy A52 5G. Ukazují záda z vysoce naleštěného plastu připomínajícího sklo, který Samsung označuje jako „Glasstic“, čtyři zadní fotoaparáty a displej typu Infinity-O.

Rendery kromě toho odhalují kovový rám, na pravé straně umístěná fyzická tlačítka a vespodu uprostřed je vidět konektor USB-C, který je zleva obklopen mřížkou reproduktoru a zprava 3,5mm jackem. Celkově design velmi připomíná předchůdce, mimořádně úspěšný model střední třídy Galaxy A51, který Samsung představil téměř na den přesně před rokem.

 

Galaxy A52 5G se již před měsícem objevil v benchmarku Geekbench 5, který odkryl, že bude vybaven čipsetem Snapdragon 750G a 6 GB operační paměti a že poběží na Androidu 11. Podle neoficiálních informací, které se předtím i potom objevily, bude také disponovat Super AMOLED displejem s úhlopříčkou 6,5 palců, fotoaparátem s rozlišením 64, 12, 5 a 5 MPx, do displeje zabudovanou čtečkou otisků prstů a rozměry 159,9 x 75,1 x 8,4 mm (s vystupujícím modulem fotoaparátu by to mělo být kolem 10 mm).

V tuto chvíli není jasné, kdy by technologický gigant mohl telefon uvést na scénu, s ohledem na to, kdy byl představen jeho předchůdce, by to však mělo být již velmi brzy. Stát bude údajně kolem 499 dolarů (zhruba 10 800 korun).

Dnes nejčtenější

.