Zavřít reklamu

Tolik opěvované iPhony konkurenční společnosti Apple trpí po aktualizaci na iOS 14.2 extrémním vybíjením baterie, vypadá to však že to není jediný problém, který update způsobuje. Existuje ale řešení, nehodí se použít ani slovo „naštěstí“, protože způsob, jak se nepříjemností zbavit nepotěší žádného uživatele jablečných telefonů.

Fórum Reddit a vývojářské fórum Applu zaplavily příspěvky nespokojených majitelů zařízení kalifornské společnosti, ty se týkají zejména neobvykle rychlého vybíjení baterie, které se objevilo ve větší míře po aktualizaci operačního systému iOS na verzi 14.2. Podle některých uživatelů však problémy s rychlejším vybíjením baterie provázejí systém iOS 14 už od začátku. Co konkrétně máme na mysli, když zmiňujeme „extrémně rychlé vybíjení baterie“? Řada uživatelů pozoruje i 50% úbytek baterie už po třiceti minutách používání.

Některé zařízení provází i další nestandardní chování, například nezvykle vysoké zahřívání při nabíjení nebo skokový úbytek v zobrazovaných procentech baterie, který ale zmizí po restartu iPhonu. Dle dostupných informací se výše uvedené problémy netýkají nových iPhonů, ale jen těch starších, jako jsou iPhone XS, iPhone 7, iPhone 6S a první generace iPhonu SE. A nepříjemnosti se nevyhnuly ani tabletům Applu, iPad Pro 2018 s verzí iPadOS 14.2 je zasáhnut také.

Jablečná společnost nedávno vydala novou verzi systému – iOS 14.2.1, nevypadá to však, že by trable zmizely. Podle jednoho uživatele Redditu existuje řešení a to obnovit zařízení do továrního nastavení a poté jej nastavit jako nové, bohužel tím přijdou vlastníci iPhonu či iPadu o veškerá data.

Toto není poprvé, co se Applu nepodařila aktualizace operačního systému iOS a to či ono zařízení trápí snížená výdrž baterie. Vzpomínáte si, že by se někdy toto stalo Samsungu? Pokud ano, podělte se s námi v komentářích pod článkem.

Dnes nejčtenější

.