Zavřít reklamu

Již několik měsíců se ví, že Samsung pracuje na telefonu Galaxy A52 5G, za tuto dobu však o něm do éteru pronikly jen dílčí informace o fotoaparátu. Nyní se smartphone objevil v benchmarku Geekbench 5, který odhalil nejen jeho výkon, ale i některé specifikace.

V testu jednoho jádra telefon získal 298 bodů, ve vícejádrovém pak 1001 bodů. Z informací o zařízení vyplývá, že Galaxy A52 5G, který je v benchmarku uváděný pod kódovým označením SM-A526B, bude pohánět stejný čipset, který používá nejlevnější 5G telefon Samsungu Galaxy A42 5G, tedy Snapdragon 750G.

Dalším detailem, který Geekbench odkryl, je to, že smartphone má 6 GB operační paměti a že je softwarově postavený na Androidu 11. V tuto chvíli není jasné, jestli bude mít více paměťových variant, avšak vzhledem k tomu, že u jeho předchůdce Galaxy A51 tomu tak bylo (konkrétně se nabízí se 4, 6 a 8 GB), lze to očekávat. Benchmark se nezmiňuje o kapacitě vnitřní paměti, pravděpodobně však bude stejná jako u zmíněného sourozence, tedy až 128 GB.

Galaxy A42 5G by jinak měl do vínku dostat čtyři zadní fotoaparáty, přičemž hlavní bude mít údajně rozlišení 64 MPx. Více informací v tuto chvíli není známo, a tedy ani to, kdy by mohl být uveden na scénu. Nicméně vzhledem k tomu, že jeho značně populární předchůdce byl představen loni v prosinci, mohlo by to být již za několik týdnů.

Související články

Dnes nejčtenější

.