Zavřít reklamu

O příští vlajkové řadě Samsungu Galaxy S21 toho díky mnoha leakům víme skoro vše, pár detailů nám ale ještě chybí. Jeden takový nyní odhalila certifikace americké vládní agentury Federal Communications Commission (FCC)– základní model bude podle ní disponovat reverzním bezdrátovým nabíjením s výkonem 9 W, což je dvakrát více, než kolik v tomto ohledu nabízí současná vlajková řada.

Certifikace FCC kromě toho odhaluje, že Galaxy S21 bude podporovat drátové nabíjení s výkonem 25 W. Pokud je vám toto číslo povědomé, nemýlíte se – úplně stejnou rychlostí se nabíjí i předchůdce (a také model Galaxy S20+). A konečně, z certifikace vyplývá, že základní model dostane do vínku baterii s kapacitou 3900 mAh (předchozí neoficiální zprávy se zmiňovaly o kapacitě 4000 mAh).

 

Do éteru pronikla ještě jedna zajímavá informace týkající se Galaxy S21, lépe řečeno řady jako takové. Podle ní bude senzor otisků prstů pokrývat plochu o velikosti 8×8 mm, což by oproti řadám vydaným letos a loni představovalo zvětšení o 77 %.

Pokud jde ještě o základní model, ten by měl dostat do vínku mimo jiné plochý displej s úhlopříčkou 6,3 palců a obnovovací frekvencí 120 Hz, čip Exynos 2100 (ve verzi pro Čínu a USA by to měl být Snapdragon 888), 8 GB operační paměti a trojitý fotoaparát se stejnou konfigurací, jako má předchůdce (tedy s 12MPx hlavním senzorem s širokoúhlým objektivem, 12MPx snímačem s ultraširokoúhlým objektivem a 64MPx fotoaparátem s teleobjektivem).

Jak z našich předchozích novinek víte, nová řada bude velmi pravděpodobně představena v lednu příštího roku místo obvyklého února a uvedena na trh ještě týž měsíc.

Související články

Dnes nejčtenější