Zavřít reklamu

Samsung nepolevuje ve vydávání updatu s uživatelskou nadstavbou One UI 2.5 na další smartphony Galaxy – jejími nejnovějšími adresáty jsou modely Galaxy A31 a Galaxy M51. Součástí aktualizace je listopadový bezpečnostní patch.

Update pro Galaxy A31 nese firmwarovou verzi A315NKSU1BTK2 a má zhruba 961 MB. V tuto chvíli jej dostávají uživatelé v Jižní Koreji, brzy by se však měl rozšířit do dalších zemí. Aktualizace pro Galaxy M51 nese firmwarové označení M515FXXU1BTK4 a momentálně je distribuována v Rusku a na Ukrajině. I zde platí, že by se měla zanedlouho dostat na další trhy.

Uživatelé populárních telefonů střední třídy se mohou těšit mimo jiné na nové funkce v rámci aplikace Samsung Keyboard, jimiž je rozdělení klávesnice v režimu na šířku a vyhledávání na YouTube, možnost zobrazovat samolepky Bitmoji na always-on displeji, vylepšení fotoaparátu, jako je možnost zvolit si délku natáčení v režimu Single Take, nové SOS zprávy a v neposlední řadě One UI 2.5 přináší některé změny v navigačních gestech Googlu souvisejících s aplikacemi třetích stran nebo snadné sdílení hesel k Wi-Fi s dalšími zařízeními Galaxy.

Listopadový bezpečnostní patch opravuje několik desítek zranitelností nalezených v Androidu i několik exploitů v softwaru Samsungu, z nichž jeden umožňoval obejít přes aplikaci Zabezpečená složka bezpečnostní funkci Androidu FRP (Factory Reset Protection) a další dával lidem se zlovolným úmyslem přístup k obsahu zamčené Galerie, a to tím, že zneužíval aplikaci S Secure.

Související články

Dnes nejčtenější