Zavřít reklamu

Jak si možná vzpomínáte, Samsung při představování řady Galaxy Note 20 odhalil i novou funkci SmartThings Find, která umožňuje snadno a rychle najít kompatibilní zařízení Galaxy, a to i když nejsou připojená k internetu. Nyní do éteru pronikla informace, že technologický gigant pracuje na chytrém lokátoru podobném populárnímu sledovacímu zařízení Tile.

Nové zařízení s názvem Galaxy Smart Tag a modelovým označením El-T5300 v těchto dnech certifikoval indonéský telekomunikační úřad. Z názvu vyplývá, že Samsung vyvíjí zařízení pro sledování předmětů. Není to každopádně poprvé, co pracuje na takovém produktu – před dvěma lety uvedl na trh sledovací zařízení nazvané SmartThings Tracker.

Je velmi pravděpodobné, že Samsung do nového zařízení implementuje zmíněnou funkci SmartThings Find. Chytré lokátory ke svému fungování obvykle používají rozhraní Bluetooth, je však dost dobře možné, že společnost do něj přidá více konektivních funkcí jako UWB (Ultra-Wideband), LTE nebo GPS (LTE a GPS ostatně již využíval její výše uvedený tracker).

Samsung není jediným technologickým obrem, který pracuje na takovém zařízení. Popularity chytrých lokátorů Tile chce podle „zákulisních“ zpráv využít i Apple. V tuto chvíli není jasné, kdy by zařízení Galaxy Smart Tag mohlo být odhaleno veřejnosti, uvedení v certifikačních dokumentech však naznačuje, že bychom neměli čekat dlouho.

Dnes nejčtenější

Další články