Zavřít reklamu

Příští vlajková řada společnosti Huawei – P50 – bude postavena na špičkovém čipsetu Kirin 9000, který již pohání její současnou vlajkovou řadu Mate 40, a představena bude někdy v první polovině příštího roku. Informoval o tom korejský web The Elec.

Jak známo, Huawei každý rok vydává dvě vlajkové řady a není neobvyklé, aby řady Mate a P poháněl stejný high-endový čip. Letos je však situace jiná, protože kvůli sankcím americké vlády nemůže jeho čipová divize HiSilicon vyrábět nové čipsety. Sám smartphonový obr před vydáním aktuální vlajkové řady Mate 40 potvrdil, že Kirin 9000 bude posledním čipem z vlastní dílny.

Nedávno do éteru pronikly zprávy, že Huawei pro své vlajkové modely nemá dostatek čipů, což rozvířilo spekulace, že řadu P50 bude pohánět čip od Qualcommu nebo MediaTeku. V této souvislosti se také objevily informace, že hlavní dodavatel technologického giganta, společnost TSMC, mu předtím, než začaly platit zpřísněné sankce americké vlády, stihl dodat zhruba 9 milionů kusů Kirinu 9000.

 

Poptávka po telefonech řady Mate 40 je v Číně velmi vysoká a některé varianty jsou podle všeho již vyprodané. Není tak jasné, jak chce Huawei svou značně omezenou zásobu Kirinů mezi své dvě vlajkové řady rozdělit, zvláště když poptávka po modelech Mate 40 by ještě letos mohla přesáhnout 10 milionů kusů. Společnosti by nicméně mělo – alespoň částečně – pomoci to, že těmito čipy nebude muset osazovat smartphony značky Honor, neboť tu tento měsíc prodala.

The Elec také uvedl, že OLED panely pro modely řady P50 dodají Samsung a LG. O Samsungu se v této souvislosti již dříve hovořilo, LG je v tomto ohledu zmiňováno poprvé.

Huawei měl loni do obchodů dodat celkem 44 milionů telefonů řad Mate a P. Vinou amerických sankcí to bylo zhruba o 60 milionů méně než o rok předtím. Je nanejvýš pravděpodobné, že letos kvůli zpřísněným sankcím dodávky poklesnou ještě více.

Dnes nejčtenější

Další články