Zavřít reklamu

Do éteru pronikl benchmark telefonu Samsung Galaxy S21 Plus, prostředního modelu příští vlajkové řady Samsung Galaxy S21 (nebo Galaxy S30; v tuto chvíli není znám oficiální název). V populárním benchmarku Geekbench 5 získal v testu jednoho jádra velmi solidních 1038 a ve vícevláknovém testu 3060 bodů.

Telefon podle údajů benchmarku pohání čipset Exynos 2100, o kterém se dosavadní neoficiální informace související s touto řadou nezmiňovaly. Tento čip je však s velkou pravděpodobností vyráběn stejným 5nm procesem jako nový čipset Applu A14 a chystaný Snapdragon 875.

Benchmark dále uvádí, že smartphone má 8 GB operační paměti a že špičková rychlost procesorových jader čipu je vysokých 2,2 GHz (je však možné, že se jedná o raný inženýrský vzorek a finální rychlost bude o něco nižší).

Galaxy S21 Plus (S30 Plus) se týká ještě jedna zpráva – na internet pronikl obrázek korejské certifikační agentury, který potvrzuje, že zařízení bude disponovat baterií s kapacitou 4800 mAh, jak se již nějakou dobu spekuluje (u Galaxy S20 Plus je to o 300 mAh méně). K vidění je tu také kapacita baterie ostatních modelů budoucí řady, která ale mnohé příliš nepotěší – je totiž úplně stejná jako u předchůdců, tedy 4000 mAh (Galaxy S21) a 5000 mAh (S21 Ultra). Vzhledem k tomu, že je budou pohánět nové čipy s efektivnější správou spotřeby energie, by to však nemuselo být na závadu.

Související články

Dnes nejčtenější

.