Zavřít reklamu

Nizozemskému blogu Let’s Go Digital se podařilo dohledat patent, který by naznačoval, že by se stylus S Pen mohl objevit ve skládacích telefonech řady Galaxy Fold. Nález by tak potvrdil nedávné spekulace, které hovořily o stejné skutečnosti. Patent pochází už z letošního dubna a na nákresech nezobrazuje žádný konkrétní model telefonu – jde o nástřel použití stylusu s jakýmkoli skládacím telefonem.

Ještě před vstupem Galaxy Z Fold 2 na trh se spekulovalo, že už vydaný model nabídne kompatibilitu s S Pen. To se nakonec nestalo, možná i proto, že se Samsung rozhodl změnit technologii, kterou v souvislosti se stylusem používá. Zatímco třeba na takovém Galaxy Note 20 funguje stylus díky elektromagnetické rezonance (EMR), dle zvěstí obklopujících Fold 3 by S Pen mohlo pohánět přesnější, ale zato dražší, AES (aktivní elektrostatická technologie).

Patentová přihláška, kterou Samsung v dubnu vyplnil, však zmiňuje pouze starší technologii EMR. Nyní si musíme vybrat, co je pravděpodobnější – zda-li máme věřit patentu, nebo jestli se náhodou Samsung během mnoha měsíců nerozhodl pro využití sofistikovanějších technologií. Já bych vzhledem k tendenci korejského giganta k inovacím vsadil spíš na druhou možnost. K přidání kompatibility se stylusem ale přece ještě Samsungu zbývá přijít na způsob, jak zvýšit odolnost svých ohebných displejů, aby do nich mohl zakomponovat digitizer, potřebný pro správné fungování stylusu.

Související články

Dnes nejčtenější

.