Zavřít reklamu

Tendence displejů mobilních telefonů se zvětšovat narazila v posledních letech na jeden nepřekonatelný problém – selfie kameru na přední straně  zařízení. Výrobci tak začali hledat cestu kolem téhle nepříjemnosti pomocí vykrajování místa pro fotoaparát ve skle displeje. Vykrojené místo se nakonec zmenšilo natolik, že je na nových telefonech od Samsungu těžko postřehnutelné. Chystaný Galaxy Z Fold 3 však má jít ještě dál a nabídnout jako první Samsung přední kameru pod plochou displeje, bez potřeby sklo jakkoliv vykrajovat.

Současná výrobní strategie jihokorejské firmy využívá design Infinity-O, jež vyrábí prostřednictvím laserových řezáků tak přesných, že po nasazení displeje nad kameru nedochází k žádným znatelným rozostřením na okrajích výřezu. Použitá technologie HIAA 1 prý bude implementována ještě při výrobě nadcházejících řad S21 a Note 21, protože Samsung nestíhá dopilovat k dokonalosti jejího nástupce s dvojkou na konci.

HIAA 2 má využívat laserů k proražení obrovského množství miniaturních, okem neviditelných děr do displeje v místě, kde překrývá selfie kameru. Děr musí být dostatek k tomu, aby k senzoru fotoaparátu proudilo potřebné množství světla. Proces je ale relativně náročný a vzhledem k jeho mládí jím nedokáže Samsung produkovat takové miliony zařízení, aby dával smysl při výrobě displejů k S21 a Note 21. Galaxy Z Fold 3 bude na druhou stranu k dispozici v limitovanějším množství, v takovém, že by výrobní kapacita na implementaci kamery pod displejem už stačit měla. Třetího Z Foldu se pravděpodobně dočkáme v horizontu jednoho roku.

Související články

Dnes nejčtenější

.