Zavřít reklamu

Indie je v současnosti druhým největším smartphonovým trhem světa a (nejen) pro Samsung je značně důležitý. Jihokorejský technologický gigant zde byl léta jedničkou, v posledních několika letech však jeho tržní podíl klesá. Poté, co jej ve druhém kvartálu letošního roku na druhém místě vystřídala čínská značka Vivo, se ve třetím čtvrtletí na ztracenou pozici vrátil.

Podle nejnovější zprávy zveřejněné analytickou společností Canalys dodal Samsung ve třetím kvartálu na indický trh 10,2 milionů smartphonů – o 700 tisíc (neboli o 7 %) více než ve stejném období loni. Jeho tržní podíl činil 20,4 %. Jedničkou zůstalo Xiaomi, které vyexpedovalo 13,1 milionu smartphonů a jeho tržní podíl byl 26,1 %.

Samsung vystřídal na druhém místě společnost Vivo, která do indických obchodů poslala 8,8 milionu smartphonů a z druhého největšího smartphonového trhu na světě si „ukousla“ podíl 17,6 %. Čtvrté místo obsadila další ambiciózní čínská značka Realme, která vyexpedovala 8,7 milionu smartphonů a její tržní podíl činil 17,4 %. První „pětku“ uzavírá rovněž čínský výrobce Oppo, jenž na tamní trh dodal 6,1 milionu smartphonů a jeho tržní podíl byl 12,1 %. Celkově se na indický trh v předmětném období dodalo 50 milionů smartphonů.

Jak zpráva podotýká, i přes výzvy k bojkotu čínských smartphonů kvůli napětí na hranicím mezi Indií a Čínou představovaly čínské společnosti 76 % dodávek smartphonů v zemi.

Témata: , , , ,

Dnes nejčtenější

.