Zavřít reklamu

Smartphone Galaxy Z Fold 2 je na trhu teprve relativně krátce, to ale nijak nebrání spekulacím a dohadům o jeho nástupci. Ten by podle nejnovějších zpráv z UBI Research měl podporovat technologii AES (Active Electrostatic Solution) u S Pen. Mluví se také o tom, že firma pracuje na vývoji odolného typu UTG skla (Ultra-Thin Glass), které by mělo vydržet kontakt se špičkou stylusu S Pen.

Není to rozhodně poprvé, co se v souvislosti se skládacím smartphonem Samsung Galaxy spekuluje o kompatibilitě s perem S Pen. Původně se mluvilo i o tom, že touto kompatibilitou bude disponovat současný Galaxy Z Fold 2, společnosti Samsung se ale nakonec údajně nepodařilo ji uvést do praxe, a to z důvodu jistých technických omezení. Smartphony produktové řady Galaxy Note jsou vybavené digitizerem s technologií EMR (Electro Magnetic Resonance), ten ale není vhodný pro skládací typy displejů. Společnost Samsung podle UBI Research v současné chvíli zkoumá způsoby, jak umožnit spolupráci příští generace Samsungu Galaxy Z Fold s perem S Pen, a doufá v možnost implementace zmíněné technologie AES. Jak AES, tak i EMR má svá pro i proti, o AES se ale říká, že celkově nabízí lepší výkon, a s její výrobou jsou spojené o něco nižší náklady. Jednou z největších výhod této technologie je ale v tomto případě kompatibilita se skládacími displeji.

Další oblastí, kterou společnost Samsung v současné chvíli blíže zkoumá, je možnost vylepšení ultratenkého skla. Displej Samsungu Galaxy Z Fold 2 je opatřen třicetimikrometrovou vrstvou skla typu UTG. U tohoto skla hrozí poškození špičkou pera S Pen, firma ale údajně pracuje na dvojnásobně silnější – a tím pádem také odolnější – vrstvě UTG skla, kterou by mohla použít u displeje v příští generaci Galaxy Z Fold. Zatím je samozřejmě příliš brzy na jakékoliv konkrétní závěry, je ale jasné, že si jihokorejský gigant dá na nástupci Galaxy Z Fold 2 opravdu záležet.

Dnes nejčtenější

.