Zavřít reklamu

Teprve před několika dny jsme vám přinesli první rendery chystané vlajkové řady Galaxy S21 (S30) a už teď se na internet dostaly další snímky. Některé poskytuje známý únikář @IceUniverse, jiné jsou z dílny LetsGoDigital, každopádně se díky nim a nedávno registrovanému patentu dozvídáme zajímavé novinky.

Společnost Samsung si nechala nedávno zaregistrovat ochrannou známku na název „Blade Bezel“, což můžeme volně přeložit jako „čepelový rámeček“. Co to může znamenat? Prakticky jen jedinou věc – jihokorejský technologický gigant se po letech konečně rozhodl pro významnější změnu designu. Čepel nože je rovná a ostrá, je tedy možné, že se u chystané další generace řady Galaxy S dočkáme podobných rámečků, které použila konkurenční společnost Apple u letošních iPhonů 12? O rendery Galaxy S21 (S30) založené na tomto patentu se postaral designér Snoreyn ve spolupráci se serverem LetsGoDigital a naleznete je v galerii článku. Možná se vám bude zdát, že na snímcích není Galaxy S21, ale nějaký skládací telefon, opak je ale pravdou. Zmiňovaný designér totiž do renderu zakomponoval další čerstvý patent jihokorejské společnosti. Ten se týká nových „Pro Sound“ reproduktorů pro smartphone, které mají přinést „profesionální zvukový zážitek“. Aby je však bylo kam umístit, musel Samsung získat více prostoru, to je v patentu řešeno mírným vyklopením displeje. Pravděpodobnost, že s touto novinku setkáme už u série Galaxy S21 je relativně nízká, máme tedy alespoň představu, jak by mohla vypadat technologie „Blade Bezel“.

Jiné rendery nám přináší „únikář“ @IceUniverse na svém twitterovém účtu, ty zobrazují modely Galaxy S21+ (S30+) a S21 (S30) Ultra. Pokud jsou tyto snímky pravdivé, zbaví se Samsung u příštích vlajkových lodí Bixby tlačítka a tlačítka pro ovládání hlasitosti se presunou na pravou stranu. Zmenšila by se také tloušťka rámečků kolem displeje a navíc by byly na všech stranách stejně široké. @IceUniverse také „potvrzuje“, že nejmenší model – Galaxy S21 (S30) obdrží rovný displej, bez zakřivení, navíc však prihazuje informaci, že stejného designu zobrazovacího panelu se dočkáme také u větší varianty – Galaxy S21+ (S30+). Zaoblený displej by tak dostal pouze model Galaxy S21 (S30) Ultra. Tyto novinky pak ještě „stvrzuje“ dalším příspěvkem.

Kterých novinek se skutečně dočkáme, u připravované vlajkové řady Galaxy S21 (S30) se skutečně dočkáme, si budeme muset počkat pravděpodobně do ledna příštího roku.

Zdroj: LetsGoDigital (1,2), @IceUniverse

Související články

Dnes nejčtenější

.