Zavřít reklamu

Displeje z dílny Samsungu jsou známé svou vysokou kvalitou a toho si je vědoma také konkurenční společnost Apple, ta již několik let odebírá zobrazovací panely pro své nejvybavenější verze iPhonů právě od jihokorejské společnosti. V případě modelu iPhone X byl Samsung dokonce výhradním dodavatelem displejů, jenže postoj jablečné firmy se změnil a ta nyní chce svou závislost na Samsungu snížit.

Už dříve se objevily spekulace, že by jihokorejský technologický gigant mohl o smlouvu na dodávky OLED displejů pro iPhony úplně přijít, podle nejnovějších zpráv se to však nestane. Samsung by měl dodat OLED panely i do letošních iPhonů, nebude však jediným výrobcem, který poskytne své displeje Applu. Únik informací hovoří o tom, že v levnějších variantách letošních iPhonů uvidíme také obrazovky společností BOE a LG Display.

Apple by měl tento rok představit celkem čtyři modely iPhonů – iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. O displeje s obnovovací frekvencí 60Hz prvních dvou modelů se podělí všichni tři výše zmínění výrobci, u zbylých dvou variant bychom se však měli dočkat 120Hz panelů výhradně od Samsungu.

Podle úniků by také jihokorejská společnost měla Applu poskytnout OLED panely s technologií Y-OCTA, ta, zjednodušeně řečeno, zajišťuje menší tloušťku displeje. Naopak s pokročilejšími LTPO OLED displeji, které nabízejí v porovnání s předchozí generací menší energetickou náročnost a variabilní obnovovací frekvenci, se u nadcházejících iPhonů nesetkáme. Samsung však LTPO panely pravděpodobně využije ve svých vlastních smartphonech, konkrétně u ještě nepředstaveného Galaxy Note 20.

Související články

Dnes nejčtenější

.