Zavřít reklamu

Minulý měsíc jsem vám přinesli zprávu o možném použití OLED displejů od čínské společnosti BOE v nadcházející generaci řady Galaxy S, respektive u „základního“ modelu – Galaxy S21. Jihokorejská společnost se měla pro tento krok rozhodnout z jediného důvodu, aby snížila výrobní cenu telefonu. Všechna zařízení z dílny Samsungu jsou proslulá kvalitními displeji a proto pokud by se v produktech jihokorejského technologického giganta měly objevit „cizí“ zobrazovací panely, musely by splňovat přísná kritéria a projít podrobným testováním. To se však BOE displejům nepovedlo.

Na internetu se objevilo prohlášení, že displeje čínské společnosti BOE, neprošly testem kvality. Samotné testování má dvě hlavní fáze – test kvality a test masové produkce, BOE displeje selhaly tedy hned na počátku. A BOE displejům se nedařilo ani v případě testování pro použití v nadcházejících iPhonech 12. Původně měly dodat OLED displeje pro iPhony 12 dodat společnosti BOE, LG a Samsung Display, Apple totiž plánoval snížit svou závislost na Samsungu, nyní to ale vypadá, že díky neúspěchu BOE displejů, zajistí 80% dodávek Samsung Display.

Podle uniklých informací bychom se měli u modelu Galaxy S21 dočkat 90Hz displeje a v případě Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra displeje s obnovovací frekvencí 120Hz. Některé spekulace se také zmiňují o „selfie fotoaparátu“ ukrytým pod displejem, to by znamenalo konec výřezů v displeji.

Související články

Dnes nejčtenější

.