Zavřít reklamu

Samsung dnes oficiálně vydal aplikaci Health Monitor. Na první pohled byste si mohli říct, že se jedná o další aplikaci, která slouží ke sledování zdraví uživatele. Ve skutečnosti ale ukrývá jednu funkci, na kterou čeká každý majitel chytrých hodinek Galaxy Watch Active 2. Zpřístupňuje totiž měření krevního tlaku. Samsung zároveň potvrdil, že měření EKG vydá ještě v tomto roce a funkce bude rovněž dostupná v aplikaci Health Monitor. Bohužel v obou případech se novinky zpřístupní prozatím pouze pro domácí trh, tedy Jižní Koreu.

Hlavní důvod, proč se měření krevního tlaku nebo EKG nedostane brzy na jiné trhy je v tom, že Samsung musí získat v každé zemi povolení od regulačních orgánů. O případném uvedení v ČR a SR nemá Samsung bližší informace. Zástupce českého zastoupení alespoň prozradil, že Samsung úzce spolupracuje s mnoha regulačními orgány v různých zemí a těší se na rozšíření této služby na další trhy.

K samotnému měření krevního tlaku vám stačí pouze hodinky. Nejdříve je však potřeba kalibrace pomocí klasického tlakoměru. Celkem uživatel musí testování provést třikrát a poté již může měřit tlak jen pomocí hodinek. Samsung doporučuje opětovnou kalibraci každý měsíc, aby byly výsledky přesnější.

Data z měření se zobrazí přímo na hodinkách, anebo také v mobilní aplikaci Health Monitor, kde se může zobrazit i týdenní nebo měsíční historie. Data z měření půjdou také rychle nasdílet, kdybyste jej například chtěli poslat doktorovi. Více informací o EKG měření se dozvíme v následujících týdnech a měsících. Spuštění této funkce se plánuje ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Dnes nejčtenější

.