Zavřít reklamu

Chytré hodinky všech výrobců se neustále zdokonalují v tom, aby svým uživatelům přinášely stále nové možnosti měření jejich zdraví. V případě Galaxy Watch4 tomu samozřejmě není jinak. Tato řada chytrých hodinek Samsungu si prošla velkým vývojem s patřičnými vylepšeními, kdy má pokročilejší senzory pro přesnější analýzu vašeho těla. Zde tedy najdete, jak měřit biologické hodnoty na Galaxy Watch4. 

Galaxy Watch4 (Classic) totiž obsahují nový senzor bioelektrické impedanční analýzy (BIA), která umožňuje měřit tělesný tuk, a dokonce i kosterní svalstvo. Senzor posílá do těla mikro proudy, aby změřil množství svalů, tuku a vody v těle. Přestože je pro člověka neškodný, neměli byste si měřit složení těla v průběhu těhotenství. Neprovádějte měření, pokud máte uvnitř těla implantovaný kardiostimulátor, defibrilátor nebo jiná elektronická lékařská zařízení.

Měření jsou také určena pouze pro obecné wellness a fitness účely. Není určeno k použití při detekci, diagnostice, léčbě jakékoli zdravotního stavu nebo nemoci. Měření jsou pouze pro vaši osobní potřebu a mějte na paměti, že výsledky měření nemusí být přesné, pokud je vám méně než 20 let. Aby mělo měření konzistentní a relevantní výsledky, respektive aby byly výsledky přesnější, mělo by splňovat následující: 

 • Měřte ve stejnou denní dobu (ideálně ráno). 
 • Měřte se na lačno. 
 • Měřte se po návštěvě toalety. 
 • Měřte se mimo menstruační cyklus. 
 • Měřte se před prováděním činností, které způsobují zvýšení tělesné teploty, jako je cvičení, sprchování nebo návštěva sauny. 
 • Měřte se až poté, co odstraníte kovové předměty z těla, např. řetízek, prsteny atd. 

Jak měřit složení těla s Galaxy Watch4 

 • Jděte do nabídky aplikací a vyberte aplikaci Samsung Health. 
 • Sjeďte níže a vyberte nabídku Složení těla. 
 • Pokud zde již nějaké měření máte, sjeďte dolů nebo dejte rovnou Měřit. 
 • Pokud měříte složení těla poprvé, musíte zadat svoji výšku a pohlaví, před každým měřením ještě musíte zadat aktuální váhu. Klepněte na Potvrdit. 
 • Umístěte prostředníček a prsteníček na tlačítka Domů a Zpět a začněte měřit složení těla. 
 • Následně už můžete kontrolovat naměřené výsledky složení těla na displeji hodinek. Úplně dole se pak můžete nechat přesměrovat na výsledky i v telefonu. 

Celý proces měření trvá jen 15 sekund. Ne vždy se musí měření ideálně povést, respektive se může ukončit ještě v procesu měření. Je totiž důležité, abyste měli při měření vhodnou polohu těla. Položte obě paže na úroveň hrudníku, aby vaše podpaží bylo otevřené, aniž byste se dotýkali svého těla. Nedovolte, aby se prsty umístěné na tlačítkách Domů a Zpět navzájem dotýkaly. Nedotýkejte se také prsty ostatních částí hodinek krom tlačítek. 

Zůstaňte stabilní a nepohybujte se, abyste získali přesné výsledky měření. Pokud je váš prst suchý, může dojít k přerušení signálu. V takovém případě změřte složení svého těla po nanesení např. pleťové vody, aby byla pokožka vašeho prstu vlhká. Může být také vhodné, abyste před měřením otřeli zadní část hodinek proto, abyste získali přesnější výsledky měření. Nabídku měření složení těla můžete spustit i z dlaždice, pokud tam tuto funkci máte přidánu.

Dnes nejčtenější

.