Zavřít reklamu

Samsung stále dominuje trhu s OLED displeji, ať už jde o telefony, chytré hodinky anebo tablety. Displeje se totiž nevyužívají jen v Samsung zařízeních, ale i například u Apple nebo OnePlus. Už dříve se však spekulovalo nad tím, že u levnějších telefonů řady Galaxy bude Samsung používat OLED displeje čínských výrobců. Nyní jsme se k tomuto tématu dočkali nových informací. Prvním telefonem by měl být Samsung Galaxy M41, který má používat displej společnosti CSOT.

CSOT je zkratka pro China Star Optoelectronics Technology, což vám možná nic neřekne. Každopádně jedná se o dceřinou společnost TCL, což je poměrně úspěšný čínský výrobce elektroniky. Samsung měl původně plánovat displeje od BOE, jenže nebyl spokojen s kvalitou, která byla předvedena. Kvůli tomu přišlo BOE pravděpodobně i o dodání displejů do vlajkového modelu Galaxy S21. Je také dost možné, že displej základní verze Galaxy S21 obstará právě CSOT.

V uplynulých měsících se o společnosti CSOT mluvilo ve spojení s Xiaomi a Motorolou. CSOT displeje se totiž používají u vlajkového modelu Mi 10 a také u telefonů řady Moto Edge. O samotném telefonu Galaxy M41 toho prozatím moc neznáme. Dříve tento rok unikly rendery, které ukazují plochý displej, průstřel v levém horním rohu a čtečku otisků prstů na zadní straně. V poslední době se však o telefonu vůbec nemluvilo. „Leakeři“ se totiž zaměřují hlavně na Galaxy Note 20, Galaxy Fold 2 a Galaxy Tab S7, což jsou hlavní Samsung produkty pro druhou polovinu tohoto roku.

Dnes nejčtenější

.