Zavřít reklamu

Společnost Samsung Display poskytuje vysoce kvalitní displeje mnoha výrobcům. A to včetně Samsung Electronics, Applu nebo OnePlus. Je rovněž hodně netradiční, že bychom mohli vidět v Samsung telefonech displej od jiné společnosti. Konkrétně se mluví o vlajkovém modelu Samsung Galaxy S21 a displejích od čínského výrobce BOE. Netradiční je to i z toho důvodu, že společnosti Huawei a Apple mají údajně také v budoucnu nakupovat levné OLED displeje od BOE.

Pokud se zprávy ZDNet potvrdí, tak bychom v Galaxy S21 mohli vidět levnější BOE displej. Pro Galaxy S21+ a případně Galaxy S21 Ultra už by se měly využívat klasické Samsung displeje. Musíme také poznamenat, že BOE displeje nativně podporují „pouze“ 90Hz obnovovací frekvenci, zatímco u Samsungu už můžeme vidět 120Hz obnovovací frekvenci. Tento krok se dá chápat i tak, že Samsung hodlá u Galaxy S21 snižovat výrazněji cenu a dostat jej někde na úroveň vyšší střední třídy. Zatímco Plus a Ultra verze Galaxy S21 budou vlajkové modely s tím nejlepším možným hardwarem, ale také vyšší cenou.

Důvodem, proč společnosti chtějí přejít k BOE displejům nemusí být ani tak jejich kvalita, jako spíše nízká cena. Samsung Display má v podstatě na trhu displejů dominantní pozici, takže si mohli dovolit neúměrně zvyšovat jejich cenu a výrobci telefonů neměli moc možností pro vyjednávání. Například LG displeje byly v posledních vlajkových modelech poměrně problémové. Čínské BOE je však na vzestupu a o této společnosti slýcháme stále více. Pokud se potvrdí, že BOE dodává displeje do Samsung, Huawei a Apple telefonů, tak to bude pro Samsung Display velká rána. A to i například kvůli tomu, že BOE následně může cenu displejů ještě snížit kvůli masovější výrobě.

Dnes nejčtenější

.