Zavřít reklamu

Společnost Samsung není jen výrobcem mobilních zařízení, praček nebo ledniček, podle tržeb se jedná o třetí největší konglomerát na světě. Pod jihokorejského technologického giganta spadá také firma Samsung SDI, která se zabývá zejména vývojem baterií pro mobilní zařízení, chytré hodinky, bezdrátová sluchátka a také pro elektrické automobily. Podle posledních zpráv investuje právě tato společnost okolo 39 miliónů dolarů (téměř miliardu českých korun) do projektu EcoPro EM na produkci materiálů pro katody baterií elektromobilů.

EcoPro EM je společný projekt společností Samsung a EcoPro BM. EcoPro BM se zabývá právě produkcí materiálů pro katody baterií). Celková hodnota investice bude přibližně 96,9 milionů dolarů (přes dvě miliardy českých korun), větší díl z této částky tedy bude financovat sama EcoPro BM, tím si vyslouží 60% podíl na společném projektu, Samsung bude mít pod kontrolou 40%.

Pred koncem tohoto roku by podle dohody by měla být zahájena výstavba závodu na zpracování materiálů pro výrobu katod ve městě Pohang v Jižní Korei. Samotná produkce materiálů pro výrobu katod NCA baterií (nikl, kobalt, hliník) by pak měla započít v prvním čtvrtletí roku 2022.

Lithium-iontová baterie se skládá ze čtyř hlavních částí – separátor, elektrolyt, anoda a již zmiňovaná katoda. Samsung se rozhodl investovat tuto nemalou částku do vlastního podniku pravděpodobně proto, aby se více osamostatnil, co se týče produkce baterií pro elektromobily, a nemusel spoléhat na jiné dodavatele. Hlavním příjmem společnosti Samsung SDI je totiž právě výroba článků pro elektrická auta. Nedávno například Samsung uzavřel smlouvu o dodání baterií pro elektromobily a hybridy s výrobcem Hyundai.

Dnes nejčtenější

.