Zavřít reklamu

Samsung v rámci své letní akce představil nové chytré hodinky Galaxy Watch7 a Watch Ultra. Jak se liší první zmíněné od svého předchůdce? Zde je jejich kompletní srovnání.

Design

Galaxy Watch7 si s Watch6 velmi snadno spletete, oboje hodinky jsou totiž z designového hlediska zcela identické. Opět se nabízejí ve velikostech 40 a 44 mm a mají i stejnou velikost displeje, tedy 1,3, resp. 1,5 palců. Nabízejí se nicméně v odlišných barvách – 40mm varianta v zelené a krémové a 44milimetrová v zelené a stříbrné barvě (vs. tmavě šedá a zlatá, resp. tmavě šedá a stříbrná barva).

Dodejme, že Watch7 jsou stejně odolné jako jejich předchůdce, tj. jsou prachuvzdorné a voděodolné podle standardu IP68, mají vodotěsnost 5 ATM (vydrží tedy ponor do hloubky 0,5 m) a splňují vojenský standard odolnosti MIL-STD-810H.

Displej

Jak už bylo řečeno, Galaxy Watch7 mají stejnou velikost displeje jako Watch6. To se týká i rozlišení a ochranného skla. 1,5palcová verze má tedy rozlišení 432 x 432 px, 44milimetrová pak 480 x 480 px. Obě obrazovky jsou opět typu Super AMOLED a chrání je safírové sklíčko. Samozřejmostí je funkce Always-On.

Čipset a paměť

Galaxy Watch7 pohání nový čipset Samsungu Exynos W1000, vyráběný 3nm procesem. Ten podle Samsungu oproti loňskému čipu Exynos W930 nabízí 3,4x vyšší výkon jednoho jádra, 3,7x vyšší vícejádrový výkon a 2,7x rychlejší spouštění aplikací. Čipset doprovází 2 GB operační paměti a meziročně dvakrát větší úložiště, tedy 32 GB.

Baterie

Galaxy Watch7 napájí baterie s kapacitou 300 mAh (40mm verze) a 425 mAh (44mm verze). Zde tedy meziročně nedošlo k žádné změně. Samsung neuvádí, jakým výkonem se hodinky nabíjejí, lze však očekávat, že to jako u předchůdce bude rychlostí 10 W.

Senzorová a další výbava

Galaxy Watch7 dostaly do vínku stejnou senzorovou a další výbavu jako jejich předchůdce. Jsou tak vybaveny senzorem BioActive (přesněji jeho nejnovější generací), který obstarává většinu měření (jako je měření srdečního tepu, EKG nebo složení těla), senzorem pro měření teploty, geomagnetickým senzorem, světelným senzorem, akcelerometrem, barometrem, gyroskopem, reproduktorem a čipem NFC pro bezkontaktní placení, stejně tak podporují LTE, Bluetooth 5.3, Wi-Fi 2.4 a 5 GHz a navigační systémy GPS ( L1+L5), Glonass, Beidou a Galileo. Za zmínku stojí, že hodinky oproti starším základním modelům umějí detekovat spánkovou apnoe, k čemuž by měly využívat umělou inteligenci.

Software

Galaxy Watch7 softwarově běží na operačním systému Wear OS 5 s nadstavbou One UI 6 Watch. Nový software přináší mimo jiné funkci Energy Score, podrobnější analýzu spánku, možnost vytváření vlastních tréninkových postupů, rychlejší horizontální posouvání, vylepšená univerzální gesta nebo nové písmo. Starší řady Galaxy Watch (konkrétně Watch6, Watch5 a Watch4) by měly nový software brzy dostat prostřednictvím aktualizace.

Cena a dostupnost

Galaxy Watch7 se budou prodávat za následující ceny:

  • 40mm verze – 7 999 Kč (varianta s Bluetooth) a 8 999 Kč (varianta s LTE),
  • 44mm verze8 699 Kč (varianta s Bluetooth) a 9 999 Kč (varianta s LTE).

Cena nových hodinek je tak o něco vyšší než u předchůdce, u nějž začínala na 7 499 korunách. Do prodeje vstoupí 24. července. Samsung Galaxy Watch7 a Watch Ultra předobjednáte u Mobil Pohotovosti až o 3 500 Kč výhodněji. Získat můžete také speciální dodatečnou slevu 1 500 Kč za napsání recenze i 15% slevu při nákupu více zařízení Samsung současně. Vyměňte staré chytré hodinky za nové Galaxy Watch a vyjdou vás už na 163 Kč x 26 měsíců.

Galaxy Watch7 a Ultra koupíte zde

Dnes nejčtenější

.