Zavřít reklamu

V květnu Samsung představil novou hodinkovou nadstavbu One UI 6 Watch, vycházející z operačního systému Wear OS 5, která bude podle všeho debutovat v hodinkové řadě Galaxy Watch7. Nadstavba na nositelná zařízení korejského giganta mimo jiné přináší sadu funkcí umělé inteligence Galaxy AI. Jednou z nich je Energy Score (energetické skóre), která vám každý den poskytne skóre na základě různých metrik spánku, fyzické aktivity a srdeční frekvence, jež vás povzbudí ke zlepšení vašeho zdraví. Zde je první pohled na to, jak bude funkce vypadat a fungovat.

Samsung vydal novou aktualizaci pro aplikaci Samsung Health, která ji povyšuje na verzi 6.27. Jak zjistil web Android Authority, nová verze přináší funkci Energy Score, ovšem neaktivovanou. Webu se ji však podařilo manuálně zprovoznit, takže se můžeme podívat na to, jak vypadá a funguje.

Jak můžete vidět na obrázcích níže, jakmile vstoupíte do sekce Energy Score, aplikace vám řekne, o co jde a jak to funguje. Z jejího popisu vyplývá, že funkce vám poskytne skóre o vašem zdraví na základě vašeho spánku, fyzické aktivity a srdeční frekvence. Jakmile projdete úvodem, aplikace vám poskytne energetické skóre.

Na stejné stránce můžete vidět jednotlivé faktory energetického skóre, které vám řeknou, co je třeba zlepšit a co ne. Na každý faktor můžete klepnout a podívat se, jak si v něm vedete. Nad skóre se zobrazí vaše skóre za předchozí dny, abyste viděli trend vašeho energetického skóre.

Při pohledu na tyto screenshoty se zdá, že energetické skóre je zpracováno velmi dobře – vše je srozumitelné a přehledné. Můžeme očekávat, že příští verze aplikace Samsung Health už bude tuto funkci zobrazovat standardně. Samsung by ji mohl vydat krátce po představení svých nových chytrých hodinek Galaxy Watch7 a Watch Ultra, které proběhne ve středu 10. července.

Všechny aktuální Galaxy Watch koupíte zde

Dnes nejčtenější

.