Zavřít reklamu

Už zítra se koná letní akce Galaxy Unpacked, na které má Samsung odhalit také novou hodinkovou řadu Galaxy Watch7. Těsně před jejím konáním korejský obr představil nový BioActive Sensor, který bude debutovat právě v jeho nových chytrých hodinkách. Jaká vylepšení nabízí?

Samsung představil novou generaci BioActive Sensoru, která pohání pokročilé prediktivní a preventivní wellness funkce, jež jsme podle něj dosud na žádném nositelném zařízení neviděli. Na senzoru byla podle Samsungu provedena designová vylepšení, aby informace o zdraví mohly být přesnější. Inženýři korejského giganta jednak zvýšili výkon fotodiod přijímajících světlo a jednak rozšířili pole LED diod o další barvy.

 

Samsung také tvrdí, že výkon každé fotodiody se více než zdvojnásobil, čímž se počet fotodiod potřebných k udržení kapacity snížil na čtyři místo osmi. Díky tomu se uvolnilo místo, které bylo použito pro další a větší „ledky“.

Tato vylepšení mají vést k lepšímu měření klíčových zdravotních ukazatelů, jako je krevní tlak, srdeční frekvence, kvalita spánku, hladina kyslíku v krvi a hladina stresu. Podle Samsungu je nyní měření srdeční frekvence při intenzivním tréninku o 30 % přesnější ve srovnání s poslední generací BioActive Sensoru.

Prediktivní zdravotní funkce senzoru byly vylepšeny přidáním indexu konečných produktů pokročilé glykace (AGE). Tento biomarker je sledován k měření metabolického zdraví a biologického stárnutí, které je ovlivněno životním stylem a stravou uživatele. Tento index poskytne uživatelům přehled o jejich biologického věku a umožní jim činit informovanější rozhodnutí ke zlepšení jejich zdraví a kondice.

Kromě nových chytrých hodinek Galaxy Watch7 a Watch Ultra má Samsung na zítřejším Galaxy Unpacked představit skládačky Galaxy Z Fold6 a Z Flip6 a sluchátka Galaxy Buds3 a Buds3 Pro. Podle všeho zde také oficiálně oznámí svůj první chytrý prsten Galaxy Ring.

Všechny aktuální Galaxy Watch koupíte zde

Dnes nejčtenější

.