Zavřít reklamu

Samsung dnes v rámci letní akce Galaxy Unpacked představil nové chytré hodinky Galaxy Watch7 a Galaxy Watch Ultra. Ptáte se, o kolik jsou druhé zmíněné lepší než předloňské Galaxy Watch5 Pro? Pojďme se podívat na jejich podrobné srovnání.

Design a zpracování

Galaxy Watch Ultra se již na první pohled od Watch5 Pro velmi liší. Zatímco Watch5 Pro mají pro hodinky Samsungu typický kulatý tvar, Galaxy Watch Ultra dostaly do vínku hranatý design s kulatým displejem. Hodinky tak vypadají jako „kříženec“ Apple Watch a předchozích generací Galaxy Watch. Umíme si představit, že tento design nebude fanoušky Samsungu přijímán jednoznačně kladně.

Pouzdro hodinek je jinak vyrobeno z titanu (stejně jako v případě Watch5 Pro) a disponuje prachuvzdorností a voděodolností podle standardu IP68, vodotěsností 10 ATM (u Watch5 Pro je to 5 ATM) a splňuje vojenský standard MIL-STD-810H. Jako Watch5 Pro se nabízejí v jediné velikosti, ovšem větší – 47 mm (vs. 45 mm). Za zmínku stojí, že Watch Ultra jsou oproti Watch5 Pro podstatně těžší, váží 60,5 g (vs. 46,5 g).

Displej

Galaxy Watch Ultra mají 1,5palcový displej typu Super AMOLED s rozlišením 480 x 480 px, zatímco Watch5 Pro obrazovku stejného typu s velikostí 1,4 palců s rozlišením 450 x 450 px. Dodejme, že displej jak Watch Ultra, tak Watch5 Pro chrání safírové sklo.

Čipset a paměť

Galaxy Watch Ultra používá nový čipset Samsungu Exynos W1000, který je vyráběný 3nm procesem. Ten oproti předloňskému čipu Exynos W920 nabízí podstatně vyšší výkon jednoho jádra i vícejádrový výkon či mnohem rychlejší spouštění aplikací. Čipset doplňuje 2 GB operační paměti a 32GB úložiště (u Watch5 Pro je to 1,5 GB a 16 GB).

Baterie

Galaxy Watch Ultra napájí baterie s kapacitou 590 mAh. Ta je tak úplně stejně velká jako v případě Watch5 Pro. Vzhledem k energeticky úspornějšímu čipsetu by však měla být výdrž baterie Watch Ultra lepší. Dodejme, že jak Watch Ultra, tak Watch5 Pro se (bezdrátově) nabíjejí stejnou rychlostí, tedy 10 watty.

Senzorová a další výbava

Galaxy Watch Ultra disponují stejnou senzorovou a většinou další výbavy jako Watch5 Pro. Jsou tak vybaveny BioActive Sensorem (přesněji jeho nejnovější generací), který obstarává většinu měření (jako je měření srdečního tepu, EKG nebo složení těla), senzorem pro měření teploty, geomagnetickým senzorem, světelným senzorem, akcelerometrem, barometrem, gyroskopem, reproduktorem a čipem NFC pro bezkontaktní placení, stejně tak podporují LTE, Bluetooth 5.3 (v případě Watch5 Pro je to verze 5.2), Wi-Fi 2.4 a 5 GHz a navigační systémy GPS (dvoufrekvenční; Watch5 Pro mají jednofrekvenční), Glonass, Beidou a Galileo.

Software

Galaxy Watch Ultra softwarově běží na operačním systému Wear OS 5 s nadstavbou One UI 6 Watch. Nový software přináší mimo jiné funkci Energy Score, podrobnější analýzu spánku, možnost vytváření vlastních tríninkových postupů, rychlejší horizontální posouvání, vylepšená univerzální gesta nebo nové písmo. Stejně jako základní model se chlubí funkcemi umělé inteligence ze sady Galaxy AI. Starší řady Galaxy Watch se systémem Wear OS (konkrétně Watch6, Watch5 a Watch4) by měly nový software v brzké době (pravděpodobně ještě v červenci nebo srpnu) obdržet prostřednictvím softwarové aktualizace. Jestli součástí aktualizace budou i funkce umělé inteligence, není v tuto chvíli známo.

Cena a dostupnost

Galaxy Watch Ultra budou uvedeny na trh 24. července, a to za cenu 17 499. To je podstatně více, než za kolik vstoupily do prodeje Watch5 Pro, konkrétně o 4 500 Kč. Watch Ultra jsou sice v mnoha ohledech lepšími chytrými hodinkami než Watch5 Pro, nejsme si však jistí, jestli jsou lepší natolik, aby ospravedlnily tak vysokou cenu.

Samsung Galaxy Watch7 a Watch Ultra předobjednáte u Mobil Pohotovosti až o 3 500 Kč výhodněji. Získat můžete také speciální dodatečnou slevu 1 500 Kč za napsání recenze i 15% slevu při nákupu více zařízení Samsung současně. Vyměňte staré chytré hodinky za nové Galaxy Watch a vyjdou vás už na 163 Kč x 26 měsíců.

Galaxy Watch7 a Ultra koupíte zde

Dnes nejčtenější

.