Zavřít reklamu

Největší Achillovou patou moderních technologií není výkon, není to ani odolnost, je to výdrž baterie. Velké displeje, náročné aplikace a hry, focení fotografií, přehrávání videí, sociální sítě – to všechno si bere nejvíce šťávy. Pokud to ale máte k zásuvce daleko, hodí se vlastnit nějakou powerbanku, která vás dokáže zachránit. SWISSTEN POWER LINE powerbanka ale dobije nejen smartphone, nýbrž klidně i notebook.   

Balení powerbanky je velké a těžké. Sama powerbanka je totiž velká a těžká. Předně se tedy hodí říci, že není určena na to, abyste ji stále nosili v batohu nebo kabelce jen pro případ nouze, k tomu vám stačí jen 10 000 mAh. Toto je řešení pro náročné, proto nabízí kapacitu 40 000 mAh, což je hodně nadstandard a výkon 100 W, který zajistí, že s ní nabijete téměř všechna zařízení, tedy klidně i přenosný počítač (to se mi povedlo 3x, u smartphonu je to klidně i víc jak 10x podle jeho kapacity). Balení vyjma samotné powerbanky obsahuje ještě 1m USB-C na USB-C kabel.

Design je jednoduchý a prostý. Horní strana obsahuje porty, pravá tlačítko, kterým rozsvítíte displej na přední straně a powerbanku vlastně i aktivujete. Displej umí zobrazovat míru nabití ale i režim nabíjení. Nic více zde nikde není. Rozměry jsou 54 x 70 x 55 mm a hmotnost vysokých 830 gramů. Už tedy určitě chápete, proč ji jen tak „pro případ“ nosit opravdu nechcete, ale pouze pokud víte, že ji budete potřebovat. 

Jasné benefity 

Hlavní parametry SWISSTEN POWER LINE jsme už nakousli. Právě tyto dva údaje jsou ale nejdůležitější, protože informují o celkové zásobě energie ale také o tom, jak rychle jakým zařízením dokáže poskytnout patřičnou šťávu. 40 000 mAh nejde brát tak, že tuto hodnotu vydělíte hodnotou baterie svého zařízení, protože při nabíjení dochází ke ztrátám, i tak se ale jedná o pořádnou nálož, která se hodí na skutečně delší cestování, při kterém nemáte úplně šanci někde najít zásuvku, nebo je jich omezené množství.  

Powerbanka umí PowerDelivery 2.0 a 3.0, Qualcomm Quick Charge 2.0 a 3.0, Huawei FCP (Fast Charge protocol), Huawei SCP (SuperCharge protocol) a Samsung AFC (Adaptive Fast Charging). Díky přítomným portům, tedy třem USB-A a jednomu USB-C se počítá s tím, že powerbanka dokáže nabíjet více zařízení najednou, a to díky technologii SMART IC. Ta totiž rozdělí výstupní proud podle toho, jakým výkonem lze jaké připojené zařízení nabíjet. Pro chytré hodinky a TWS sluchátka je tu i mód nízkého proudu. Vy se samozřejmě o nic nestaráte, jen zařízení potřebující dobít připojíte, powerbanka si toto všechno řeší sama. 

Samozřejmostí je bezpečnostní ochrana proti přepětí, přetížení, zkratu, přehřátí, přebíjení a podvybití. Sama powebanka je pak nehořlavá a vyrobená z ABS polykarbonátu. Jediné, co tady zarazí, je přítomnost microUSB portu, který slouží jen k samotnému nabíjení powerbanky. Jenže tu nabijete i skrze USB-C, a to samozřejmě rychleji. Doba samotného nabíjení je pak šílená, protože než dotlačíte oněch 40 000 mAh, prostě to trvá. Hodí se k tomu využít spíše právě USB-C a to s adaptérem o výkonu 65 W, pak to jde o něco rychleji. 

SWISSTEN POWER LINE powerbanka 12

Pokud víte, že něco takového potřebujete, tak vás cena řešení nijak neodradí. Ta není nejnižší, ale zase za ní dostanete mnoho benefitů. Je to totiž jasná podpora pro vaše dlouhé cestování, kempování nebo obrovská záloha energie, pokud dojde k nějaké nepředvídatelné události. SWISSTEN POWER LINE powerbanka stojí 2 399 Kč. 

SWISSTEN POWER LINE powerbanka 40 000 mAh, 100W koupíte zde

Dnes nejčtenější

.