Zavřít reklamu

Segment TWS sluchátek založil Apple s jeho prvními AirPody. Od té doby na ně sází mnoho výrobců, protože se staly skutečným hitem. Zákazníci si totiž na to pohodlí bez kabelů hodně zvykli. Nemusíte ale utrácet hned tisíce Kč, abyste si také mohli zcela bezdrátového poslechu užívat. Důkazem budiž sluchátka SWISSTEN miniPODS. 

Vlastně už na první dobrou k legendě segmentu jasně odkazují. Designově jsou totiž skutečně hodně podobná třetí generaci AirPodů Applu. Jenže za ty byste u Applu zaplatili 4 990 Kč. SWISSTEN miniPODS se nesnaží být těmi nejvybavenějšími sluchátky na trhu, chtějí být především dostupnou alternativou v líbivém vzhledu. 

Specifikacemi neurazí 

Rozměry pouzdra jsou 52 × 36 × 20 mm a jeho hmotnost je 35 gramů. Každé jedno sluchátko pak váží jen 3,5 g, díky čemuž jsou skutečně lehká a zajišťují, že vás z nich nebudou bolet uši. Nejsou to ale špunty, jsou to pecky. S tím musíte počítat i u poslechu, protože tak neutěsní ucho, jako sluchátka se silikonovými nástavci. 

Balení vyjma sluchátek obsahuje ještě USB-C napájecí kabel a samozřejmě manuál. Výdrž baterie je 4 hodiny, každé sluchátko obsahuje baterii s kapacitou 30 mAh. V pouzdře je baterie o velikosti 250 mAh, obsahuje i LED informující o nabíjení. Z 0 na 100 % je dobijete za 2,5 h. Pokud jde o další technikálie, tak jejich frekvenční rozsah je 20 Hz až 20 kHz, citlivost 109 db, impendace 16 Ohm, Bluetooth je standardu 5.1 s podporou profilů A2DP, AVRCP V1.5, HFP V1.6, DSP V1.2. Dosah je samozřejmě obligátních 10 m. 

Zvuk takový, jaký byste čekali 

Plastová krabička i sluchátka jsou skutečně malá, což rozhodně neznamená, že se zde něco odfláklo. Všechno pěkně lícuje a magnet pouzdra je ideálně silný. Z krabičky sluchátka vyndáte velice snadno, ale zde jedna výtka – neobsahují popis, které je levé a které je pravé. Pokud jsou nabitá, tak jen tímto základním úkonem, tedy vyndáním z krabičky, začne párování. Žádná aplikace není třeba, jen v menu připojení v telefonu vyhledáte Swissten MiniPods a máte vlastně hotovo. 

Protože jde o sluchátka za pár stokorun, nelze od nich čekat zázraky. V uchu sedí jistě, ale samozřejmě ne tak, jako špunty. Díky své nízké váze ale nepadají, jenže to může mít každý jinak podle anatomie ucha. Já bych je snesl o něco menší, klidně s delší stopkou. Na sport mi vhodné nepřijdou, při běhu bych je z ucha „vyklepal“ (a nemají odolnost proti vodě, proto pozor na déšť a extrémní pot). Na domácí poslech hudby a vyřizování telefonních hovorů jsou ale skvělé. Mají totiž mikrofon, takže to není žádný problém. 

Navíc pecky právě neutěsní ucho, takže pořád máte přehled o tom, co se děje ve vašem okolí. Do vlaku ale moc smysl nemají. Zvuk nicméně nepatří mezi nejčistší, problémy mohou mít i výšky. Na druhou stranu potěší basy, které jsou plné. Potěší také ovládání přímo na sluchátkách. 

Swissten miniPODS 12

Intuitivní ovládání přímo na sluchátkách 

Jeden dotyk levého nebo pravého sluchátka pozastaví nebo zase spustí přehrávání, na předchozí skladbu se přesunete trojím klepnutím do levého sluchátka, na následující k tomu tak učiníte u pravého sluchátka. Hlasitost zvýšíte dvojím klepnutím do pravého, snížíte dvojím klepnutím do levého sluchátka. Hovor přijmete jedním dotknutím se jakéhokoli sluchátka, dvakrát tak učiníte pro jeho ukončení. Odmítnete jej stisknutím jednoho sluchátka po dobu 2 s. Hlasového asistenta spustíte dotknutím se libovolného sluchátka po dobu 3 s. 

Cena sluchátek SWISSTEN miniPODS je 599 Kč. Vzhledem ke kvalitě konstrukce i specifikacím, je to možná nečekaně málo. Ono se nehodí od nich čekat zázraky, a i díky tomu vás mohou vlastně jen překvapit.  

Sluchátka SWISSTEN miniPODS koupíte zde

Dnes nejčtenější

.