Zavřít reklamu

Samsung je průkopníkem řady technologií v mobilním světě a jednou z nich jsou skládací smartphony. Svou první skládačku – Galaxy Fold – představil v roce 2019, přičemž od následujícího roku každý rok představuje nový model řady Galaxy Z Fold a ohebné véčko řady Galaxy Z Flip. V posledních letech však tak trochu usnul na vavřínech, což bryskně využila konkurence (zejména značky Huawei, Honor a Motorola) a Samsung dnes na trhu s ohebnými telefony už nedominuje.

Už nějakou dobu se spekuluje o tom, že Samsung pracuje na skládačce s rolovacím displejem, což by mohla být ta zásadní inovace, která by korejskému obrovi mohla pomoci k opětovné dominanci na trhu se skládacími zařízeními. O tom, že inovace v této oblasti nevzdává, svědčí nově uniklý patent, který ukazuje možný budoucí design modelů Galaxy Z Flip.

Web The Nerd Stash zveřejnil patent Samsungu, který ukazuje Galaxy Z Flip s rolovacím vnějším displejem (dříve uniklý patent ukazoval zařízení klasické konstrukce s rolovací obrazovkou). Vyplývá z něj, že zařízení je neobyčejně přenosné a snadno se vejde do každé kapsy. Rozložená a rozšířená obrazovka by však svým uživatelům poskytovala plnou funkčnost.

Možný budoucí Galaxy Z Flip se skládá ze tří panelů a ohebného displeje. První panel je spojen s druhým, který se může otáčet kolem osy skládání, stejně jako standardní Z Flip. Třetí panel se může posouvat směrem k ose skládání nebo od ní. Ohebný displej je navržen tak, aby se přes tyto panely mohl pohybovat a umožňoval tak rozšíření nebo zasunutí plochy obrazovky.

Tato konstrukce umožňuje zařízení měnit jeho tvar a poskytuje různé konfigurace pro různá použití. Důležité je dodat, že zařízení nemá vnitřní displej, pouze vnější. V rozloženém stavu má obrazovku pouze přední strana. V tuto chvíli není jasné, jestli Samsung na takovém zařízení skutečně pracuje, nebo je zatím jen „na papíře“. Každopádně vypadá originálně a zajímavě, nemyslíte?

Ty nejlepší Samsungy koupíte zde 

Dnes nejčtenější

.