Zavřít reklamu

Jak asi víte, Samsung by měl později v tomto roce (podle všeho na podzim) na způsobilá zařízení Galaxy vydat z Androidu 15 vycházející nadstavbu One UI 7.0. Minulý týden vyšlo najevo, že ji již začal interně testovat, a dnes v 19 hodin začíná Google I/O, kde bude Android 15 oficiálně představen. Zde je tedy 5 funkcí, které bychom chtěli v nových systémech vidět.

Vertikální šuplík aplikací

Vertikální šuplík aplikací je již dlouhou dobu jednou z nejžádanějších funkcí na zařízeních Galaxy. Na telefonech a tabletech Samsungu se šuplík s aplikacemi od Androidu 6.0 posouvá pouze horizontálně, což mnozí považují za ne úplně pohodlné, zatímco androidová zařízení jiných značek to umožňují i vertikálně. Úniky z nedávné doby však naznačují, že korejský obr na této funkci v rámci One UI 7.0 pracuje, takže je velmi pravděpodobné, že se jí konečně dočkáme.

Údaje o stavu baterie a úložiště

Nedávno se v digitálních kuloárech objevily zprávy, které tvrdily, že Samsung v rámci One UI 7.0 pracuje na zavedení údajů o stavu baterie, korejský obr to však ještě oficiálně nepotvrdil. Tato funkce by umožnila uživatelům kontrolovat nabíjecí cykly a stav baterie, podobně jako u iPhonů a některých dalších telefonů. Android 15 by měl také mít funkci pro zobrazení stavu úložiště, která by se mohla „přelít“ i do nové verze One UI.

Možnost vytvořit více zamykacích obrazovek

Apple již nějakou dobu umožňuje na iPhonech vytvářet více zamykacích obrazovek a přepínat mezi nimi. To je něco, co by jistě slušelo i zařízením Galaxy (a ideální by byla i podpora widgetů třetích stran). Můžeme tak doufat, že tato možnost se v One UI 7.0 objeví, i když dosavadní úniky se o ní nezmiňují.

Přepracovaný panel s rychlými přepínači

Dříve byl v nadstavbě One UI panel s rychlými přepínači přístupný jednou rukou. Nadstavba One UI 6 však panel rozšířila tak, aby zaplnil celou obrazovku, takže je obtížnější dosáhnout na horní ovládací prvky – Wi-Fi a Bluetooth – bez použití obou rukou. Bylo by tak fajn, kdyby Samsung v rámci One UI 7.0 panel přepracoval tak, aby se dal opět obsloužit jednou rukou.

Přizpůsobitelnější ikony

Ikony Samsungu sice vyčnívají z davu, ale podobně jako šuplík aplikací v průběhu let nezaznamenaly žádná zásadní vylepšení. V současnosti můžete měnit pouze motiv materiálu ikon, jiné možnosti, jako měnit jejich tvar, velikost či barvu, dostupné zatím nejsou. Modul aplikace Good Lock s názvem Theme Park vám toto vše umožňuje, nativní možnost v rámci operačního systému by však byla mnohem pohodlnější.

Dnes nejčtenější

.