Zavřít reklamu

Vzhledem k tomu, že řada výrobců smartphonů prosazuje stále delší aktualizační zásady, je při nákupu nového telefonu stále důležitější brát v úvahu faktory, jako je dostupnost náhradních dílů a snadnost svépomocné opravy. Ostatně, i když výrobce vašeho telefonu slíbí, že mu poskytne sedm let softwarové podpory, vydrží jeho hardware tak dlouho? Životnost baterie můžete maximalizovat pomocí jednoduchých kroků, ale pro prodloužení životnosti např. paměťového čipu toho moc udělat nemůžete. Vlastně ani neexistuje způsob, jak zjistit jeho zbývající životnost. To by se však mohlo s příchodem Androidu 15 změnit.

Od konce minulého roku Google pracuje na zpřístupňování užitečných informací o hardwaru vašeho telefonu. Začalo to informacemi o stavu baterie, jako je datum výroby, počet cyklů a zdraví, což jsou všechno užitečné faktory, které vám pomohou zjistit, kdy je čas baterii vyměnit.

Nyní web Android Authority zjistil, že Google také plánuje zveřejnit informace o stavu úložiště. Tyto informace mají být dostupné v Androidu 15 v nové aplikace jménem Device Diagnostics (diagnostika zařízení). Ta prý bude používat nové rozhraní API pro životnost úložiště, které „ukazuje zbývající životnost interního úložného zařízení jako celé číslo“. Pokud rozhraní API ukáže např. číslo 90, znamená to, že úložiště má životnost 90 %. Web dodal, že u vlastních zařízení Googlu bude systém ukazovat životnost úložiště s rozlišením na jednotky procent, zatímco u jiných to bude po deseti procentech. To znamená, že tato aplikace nebude u všech zařízení stejně užitečná.

Google nedávno otevřel pro Android 15 beta program, přičemž první betaverzi vydal minulý týden (web data o nové aplikaci „vytáhl“ právě z ní). Očekává se, že vydá ještě minimálně tři další bety (poslední by měl vypustit v červenci nebo srpnu). Ostrá verze příští verze Androidu by pak mohla dorazit někdy na podzim (podle některých neoficiálních informací to bude začátkem října).

Dnes nejčtenější

.