Zavřít reklamu

Samsung začal koncem minulého měsíce na starší zařízení z minulého roku vydávat aktualizaci s nadstavbou One UI 6.1. Jedním z nich je řada Galaxy S23. Jak se však zdá, zavádění updatu na loňské „vlajky“ není zcela bezproblémové. Řada uživatelů si stěžuje na chybu senzoru otisků prstů a na to, že se jim zařízení po instalaci aktualizace více zahřívá. Tyto problémy tak dále doprovází už ten s nabíjením.

Řada lidí si na sociální síti Reddit stěžuje na to, že když probudí svůj Galaxy S23 stisknutím vypínače nebo dvojitým klepnutím na displej, telefon občas neukáže animaci pro rozpoznání otisků prstů. Pokud stále pokračují a položí prst na obrazovku, zařízení prý nedělá nic. Jakmile však prst zvednou, animace otisku prstu se prý zobrazí. K odemknutí zařízení pak musejí na displej znovu přiložit prst. Vzhledem k tomu, kolikrát za den své telefony odemkneme, musí být tento problém dosti frustrující, hlavně je však vážný.

Jiní uživatelé pak hlásí, že jejich Galaxy S23 se po instalaci aktualizace s One UI 6.1 více zahřívá, a to i když je nečinný, připojený k Wi-Fi (což by mělo telefon zatěžovat méně než při používání mobilních dat), má vypnutou polohu a nachází se v místnosti se stejnou teplotou jako před instalací nového softwaru. Tento problém se na rozdíl od toho prvního nezdá být tak rozšířený. Samsung se k oběma problémům zatím nevyjádřil, dotčení uživatelé tak mohou doufat, že je už má v hledáčku a co nejdříve je vyřeší další aktualizací.

Stojí za zmínku, že i když nejnovější verze One UI podle všeho přináší některé problémy, vrací zpět funkci, kterou Samsung odstranil v One UI 6.0, a to ochranu proti vypálení OLED obrazovky. Dodejme, že kromě řady Galaxy S23 update s One UI 6.1 v první vlně „přistál“ na Galaxy S23 FE, skládačkách Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 a tabletech řady Galaxy Tab S9.

Řadu Galaxy S24 s Galaxy AI koupíte zde

Dnes nejčtenější

.