Zavřít reklamu

Samsung vydal minulý čtvrtek aktualizaci One UI 6.1 pro své vrcholné portfolio smartphonů a tabletů loňského roku. Stalo se tak možná vůbec poprvé, kdy vydal nové možnosti tolika zařízení najednou. Samozřejmě za to mohou především funkce Galaxy AI. S novými možnostmi přišel ale i nějaký ten problém.

Majitelé podporovaných zařízení, pro které aktualizace vyšla, si po jejím nainstalování začali v sociální síti X a na komunitním fóru Samsungu stěžovat na fakt, že se jim snížila rychlost nabíjení. Konkrétně jde o zpomalení ze 45 či 25 jen na 15 W. Rychlost nabíjení měřili za pomoci aplikace Electon.

Mnozí uživatelé však uvádějí, že u nich po instalaci One UI 6.1 k žádným problémům nedošlo (a to nejen toho zmíněného), což naznačuje, že mohou mít na rychlost nabíjení zařízení vliv i jiné faktory, například připojení telefonu, použitý adaptér a specifická úroveň nabití. Kritické komentáře však zmiňují, že byl k nabíjení použit dostatečně výkonný a mnohdy i originální adaptér.

Je k tomu ale vhodné zmínit, jak se chytré a rychlé nabíjení moderních baterií vlastně chová – v případě nižší kapacity je nabíjení rychlejší, aby bylo efektivní, s plnící se kapacitou baterie ale klesá, aby k ní bylo šetrné. Pokud trpíte zpomaleným nabíjením i vy, nezbývá, než počkat na vyjádření Samsungu či přímo vydanou aktualizaci případnou chybu opravující.

Řadu Galaxy S24 s Galaxy AI koupíte zde

Dnes nejčtenější

.