Zavřít reklamu

Jak Samsung slíbil, tak také udělal. Světem se začíná na podporované modely šířit aktualizace One UI 6.1, která jim přináší nejen nové možnosti nadstavby společnosti postavené na Androidu 14, ale samozřejmě dostávají také Galaxy AI.

Jako první přišly zmínky o aktualizaci z USA, kde ji dostala řada Galaxy S23 a to u operátora Verizon. Nyní máme zprávy o šířící se aktualizaci i ze sousedního Německa a Rakouska. Uživatelé mohou nejnovější aktualizaci pro své zařízení snadno identifikovat pomocí čísla verze firmwaru S911BXXU3CXCFS916BXXU3CXCF a S918BXXU3CXCF. Vyjma loňských modelů vrcholné řady smartphonů Samsungu dostávají One UI 6.1 i nejnovější ohebná zařízení společnosti v podobě Galaxy Z Foldu5 a Z Flipu5. Toto duo skládaček dostane své nástupce až letos v létě.

Přestože zavádění aktualizace začalo právě dnes, může trvat až týden nebo dva, než se dostane do všech zemí. Zatím neevidujeme zmínky o tom, že by byla v Evropě aktualizace dostupná i na model Galaxy S23 FE, v USA ale už vydána byla. Tento model byl z podporovaných modelů představen jako poslední a to na podzim loňského roku. Zmínky nemáme ani o řadě Galaxy Tab S9. Podle informací má aktualizace velikost 3 GB a nainstalujete ji klasickým způsobem z Nastavení -> Aktualizace softwaru.

Aktualizováno v 10:40

Podle komentářů u článku a podle informací od dalších uživatelů smartphonů Samsungu v České republice můžeme skutečně potvrdit, že řada Galaxy S23 dostala nadstavbu One UI 6.1 s Galaxy AI i v tuzemsku, a to včetně modelu Galaxy S23 FE.

Aktualizováno ve 11:55

Jak uvedl magazín SamMobile, One UI 6.1 se dostává i na tablety Galaxy Tab S9. Jsou to také jediné tablety, které podle společnosti Samsung dostanou funkce Galaxy AI prostřednictvím této aktualizace. Samsung sice prověřuje možnost uvedení Galaxy AI na starší vlajkové lodě (jako Galaxy S22), ale právě teď jsou na seznamu způsobilých zařízení pouze vlajkové telefony a tablety uvedené na trh v roce 2023. Evropa je prvním regionem, kde aktualizaci tablety získaly. V tuto chvíli se aktualizují pouze 5G varianty a může to trvat několik dní, než se do party připojí i varianty Wi-Fi.

Aktualizováno ve 12:15

Český Samsung rozeslal oficiální zprávu informující o nové aktualizaci: Samsung přichází s aktualizací uživatelského rozhraní One UI 6.1. na další zařízení. Ode dneška tak mohou majitelé telefonů řady Galaxy S23, S23 FE, Z Flip5, Z Fold5 a tabletů řady Tab S9 využívat nových funkcí umělé inteligence Galaxy AI, které již znáte u letošní řady Galaxy S24.

Cílem Galaxy AI je nabídnout uživatelům špičkové mobilní zážitky, které se jim budou hodit při mnoha příležitostech každý den.

Řadu Galaxy S24 s Galaxy AI koupíte zde

Dnes nejčtenější

.