Zavřít reklamu

Samsung začal 28. března vydávat aktualizaci s nadstavbou One UI 6.1, která debutovala v jeho letošní vlajkové řadě Galaxy S24, na vybraná zařízení Galaxy z loňského roku, mimo jiné na loňskou řadu Galaxy S23. Na loňské vlajkové modely však update z letošních „vlajek“ nepřinese jednu skvělou vychytávku, a to Pozadí Fotografie prostředí.

Experimentální funkce Pozadí Fotografie prostředí nabízí různé animace na zamykací a domovské obrazovce podle počasí a denní doby. Pokud například venku sněží, funkce zobrazí sníh v popředí tapety. Jedná se sice o menší, ale o to více „cool“ funkci One UI 6.1.

Bohužel, váš Galaxy S23, S23+ či S23 Ultra ani žádné jiné zařízení, na které začal Samsung aktualizaci s One UI 6.1 ve čtvrtek vydávat (tedy kromě řady Galaxy S23 tabletová řada Galaxy Tab S9, nová „budgetová vlajka“ Galaxy S23 FE a skládačky Galaxy Z Fold5 a Z Flip5), tuto vychytávku nedostanou.

Na druhou stranu aktualizace s One UI 6.1 na všechna zmíněná zařízení přináší funkci generativních tapet. Jak její název napovídá, umožňuje generovat vlastní tapety na základě kombinace předdefinovaných klíčových slov, která uživatel vybere. Pokud jste majitelem jednoho z těchto zařízení, k této funkci se dostanete dlouhým stisknutím domovské obrazovky a klepnutím na Pozadí a styl→Změnit pozadí→Kreativní→Generativní.

Řadu Galaxy S24 s Galaxy AI koupíte zde

Dnes nejčtenější

.