Zavřít reklamu

Na konci února představil Samsung 3 generaci svého fitness náramku. Spíše, než o evoluci v tomto portfoliu, se jedná o downgrade jeho Galaxy Watch, protože z toho, co vám toto levné příslušenství nabídne, budete nadšení. Ono to vlastně ani nejde jinak, protože za své peníze zde dostanete až neuvěřitelně mnoho. 

Samozřejmě, že se jedná o podceňované zařízení. Vždyť ve světě chytrých hodinek může znít fitness náramek už i jako sprosté slovo. A ano, možná je to v případě konkurence pravda, u Samsungu tomu tak ale rozhodně není. Galaxy Fit3 je totiž naprosto skvělé zařízení, které vás nadchne, a to zejména pokud jste již měli co dočinění právě s Galaxy Watch. 

Menší, lehčí, lepší 

Není chytrý, což je jeho zásadní neduh. Jenže také berme v potaz jeho cenu. Navíc pokud si potřebujete instalovat aplikace, jsou zde přece ony Galaxy Watch. I když je oproti nim svým vizuálem náramek totálně odlišný, tak softwarově se jim podobá téměř 100 %. Jeho hliníkové tělo nabízí 1,6“ obdélníkový AMOLED displej s rozlišením 256 x 402 pixelů, který je mimochodem o 45 % větší než v předchozí generaci. A kouká se na něho skvěle, lépe než na většinu Garmin hodinek. K tomu je zde i Always On. 

Vpravo jsou dlaždice (aktivita, spánek, počasí, kalendář, přehrávání médií, srdeční tep a přidat můžete i další), vpravo jsou notifikace z propojeného telefonu, nahoře panel rychlých nabídek (i s režimy a rutinami nebo zámkem vody), dole pak aplikace (třeba i dálkové ovládání fotoaparátu nebo kalkulačka). Na příchozí hovory můžete odpovědět přednastavenými zprávami, náramek i telefon pak můžete snadno najít tím, že je vzájemně prozvoníte.

Tělo pak Samsung udělal o 10% tenčí a je hliníkové. Spíše než Galaxy Watch tak náramek vypadá jako Apple Watch, což nemusí být nutně špatně, jen místo korunky je zde jedno tlačítko. To slouží k návratu na ciferník, ať už jste v prostředí kdekoli, dvojím jeho stiskem přecházíte na výběr aktivit a dlouhým podržením na SOS funkce nebo vypnutí. Zpět jdete vždy gestem přetažení prstu zprava doleva po displeji. Váha celého řešení je jen 36,8 g, kdy je náramek i voděodolný podle IP68. 

Za málo peněz neskutečně mnoho muziky 

Protože zde nemáme vyspělý operační systém s možností instalování aplikací, ale jen proprietární RtOS, stačí jen 16 MB operační paměti a 256 MB té integrované. Vše je ale svižné a okamžité, nikde na nic nečekáte, což je poměrně překvapivé. Baterie je 208mAh, nabíjíte ji skrze POGO konektor (na druhé straně je USB-C, adaptér v balení není) a vydrží něco kolem 13 dní – to tedy udává Samsung, reálně to je cca 10 dní, kdy samozřejmě záleží na vašem používání náramku a četnosti spouštění a délky aktivit. U nich jen tak mimochodem máte na výběr ze 101 režimů, šest je jich sledováno automaticky. 

Náramek nesleduje jen vaši aktivitu nebo kroky, ale také srdeční frekvenci, a to nepřetržitě, poměrně překvapivě i hladinu kyslíku v krvi, stres, délku a kvalitu spánku včetně jeho fází. Je zde také program Samsung Sleep Coaching, který má za cíl zlepšit kvalitu vašeho odpočinku. Vše se pak synchronizuje s aplikací Samsung Health, k párování a nastavování náramku se však používá klasická aplikace Galaxy Wearable, což je stejné jako u hodinek nebo sluchátek. 

V zařízení za 1 500 Kč byste asi úplně nehledali takovou funkci, jakou je Detekce tvrdého pádu. Když náramek zjistí, že uživatel za podezřelých okolností upadl, nabídne mu možnost zavolat záchranku. SOS zavoláte i pětinásobným stisknutím jediného přítomného tlačítka. 

Galaxy Fit3 vás nezklame, nemá totiž čím 

Jediný neduh náramku je v jeho náramku, tedy řemínku. Ten je sice příjemný silikonový, ale to zapínání a rozepínání je děs. Je to zase jeden z trendů Applu, který sice vypadá pěkně, je ale ohromně nepraktický. Konec náramku totiž zasouváte dovnitř, kdy pak ostatně také obvykle zjistíte, že jste si náramek moc nebo naopak moc málo utáhli a jeho rozepnutí je k vzteku. U Applu se ale Galaxy Fit3 inspiroval více. Nabízí totiž také velice podobný smysl uchycení řemenu. Chcete-li jej vyměnit, jen stisknete tlačítko na spodní straně těla a ten se uvolní. 

Drahá zařízení mohou obvykle jen zklamat, protože za své peníze obvykle očekáváte více. Levná zařízení ale mohou pouze překvapit, kdy Galaxy Fit3 rozhodně překvapuje – vzhledem, zpracováním, systémem, možnostmi, cenou. Nelíbí se vám Galaxy Watch, přijde vám líto za ně utrácet, a chcete třeba nosit fitness tracker jen během aktivity? Tak je Galaxy Fit3 právě pro vás, stejně jako pro všechny ostatní, kteří chtějí vstoupit do ekosystému Samsung Health a to za pár korun, konkrétně 1 499 Kč. Pravděpodobně jste totiž nikdy za žádné moderní technologické zařízení nevydaly tak málo peněz, aby vám dalo tolik užitku. 

Samsung Galaxy Fit3 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.