Zavřít reklamu

Nová vlajková řada Samsungu Galaxy S24 minulý týden vstoupila do prodeje. Oproti loňské řadě S23 přináší podstatně vyšší výkon, vylepšení displeje, aktualizovaný design, a zejména pak funkce umělé inteligence. Nicméně minimálně nejvyšší model, tedy S24 Ultra, jak se zdá, nefunguje úplně tak, jak by měl. Někteří uživatelé hlásí problémy s jeho displejem a nyní se k nim přidali další, kteří si tentokrát stěžují na potíže s fotoaparátem.

Někteří uživatelé Galaxy S24 Ultra si konkrétně stěžují na to, že snímky se na obrazovce při jejich přibližování nebo oddalování abnormálně posouvají. Jako první na problém upozornil uživatel vystupující na sociální síti X pod nickem @smasithick. Zmínil také, že snímky při 5x a 10x přiblížení a portrétní fotografie jsou zrnité.

Jak uživatel dodal, po nahlášení problému servisnímu středisku Samsungu mu byla nabídnuta výměna zařízení. Podle všeho tak problém spočíval v hardwaru fotoaparátu. Zástupce střediska mu prý také vysvětlil, že společnost o tomto problému věděla již předtím a že se týkal některých kusů S24 Ultra v první prodejní várce. Podle některých zpráv byl problém konkrétně zaznamenán v Indii, Thajsku a Španělsku.

Samsung se také chystá pro své nové „vlajky“ vydat aktualizaci, která by měla vylepšit výkon a kvalitu jejich fotoaparátů. Uvedl to známý leaker Tarun Vats. V tuto chvíli není známo, kdy by se updatu měly S24, S24+ a S24 Ultra dočkat, není však vyloučeno, že vylepšení fotoaparátu bude součástí únorové bezpečnostní aktualizace, která by na novou řadu měla vyjít v příštích dnech.

Někteří první majitelé si stěžují i na množství šumu, artefakty na obloze, přeexponování snímků za denního světla a nižší dynamický rozsah kolem určitých světelných zdrojů. Problémy mají fotoaparáty i u určitých textur. I toto všechno se dá doufat, že opraví budoucí aktualizace. Tedy doufáme. Je smutné, že je vůbec třeba něco opravovat. Možná i proto dopadl Galaxy S24 Ultra v DXO testu tak špatně, jak dopadl.

Řadu Galaxy S24 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.