Zavřít reklamu

Renomovaný test DXOMark sestavuje žebříček smartphonů podle různých měření jejich kvalit. Tím hlavním jsou zde fotoaparáty, hodnotí ale i audio, displej nebo baterii. V prvním aktuální vlajka Galaxy S24 Ultra totálně propadla, v displeji ale naopak exceluje.

Začneme tou dobrou zprávou: Galaxy S24 Ultra má nejlepší displej ze všech smartphonů, které hodnocením DXO prošly. Vysloužil si známku 155, kdy jsou za ním se 154 body Pixely 8 a čtvrtý je se 152 body Galaxy Z Fold5. V DXO se líbí výkon displeje s dobrou jeho čitelností a to zejména ve venkovním prostředím, které je prý nejlepší v třídě. Je zajímavé, že i přes problémy, na které si uživatelé stěžují, v DXO hodnotí skvělé živé a příjemné barvy za všech podmínek. Výsledek by byl ještě lepší, kdyby displej nevyzařoval při přehrávání videa tolik jasu a naopak netrpěl jeho nedostatkem ve scénářích s vnitřním osvětlením.

A teď ta špatná zpráva: Galaxy S24 Ultra se v žebříčku fotografických kvalit DXOMarku umístil až na 18. pozici. Dostal jen 144 bodů, kdy jej předběhly nejen iPhony 14 Pro, ale i iPhony 15, které mají pouhé dva fotoaparáty a chybí jim jakýkoli teleobjektiv. DXOMark má nicméně s fotoaparáty Samsung telefonů obecně problém, protože žádná Ultra nepronikla do top 10. DXO sice chválí živý a příjemný jas fotografií při jakýchkoli podmínkách, ideální expozici a vyvážení bílé nebo dobré detaily i účinnou stabilizaci videa, ale jsou zde i nedostatky.

Problém je v tom, že výsledky trpí velkým šumem a to zejména tam, kde je příliš stínů a obecně v rozích fotografií, stejně jako u videa pořízeném při špatných světelných podmínkách. Nelíbila se ani malá hloubka ostrosti, prodleva mezi stisknutím spouště a pořízením snímku v různých podmínkách a pomalá reakce ostření. Má Samsung co dohánět? Zcela určitě ano, na druhou stranu se jedná o skutečně univerzální fotografické zařízení. Ony samy metriky DXO nemusí být ideální a navíc test mnozí zpochybňují v tom ohledu, že určitým výrobcům nadržuje.

Je navíc poměrně paradox, že i tak Galaxy S24 Ultra u sekce fotografie obdržel ocenění zlaté medaile, která značí nejlepší zážitek ve své třídě bez kompromisů v kvalitě. Tu ostatně má zařízení i v případě displeje, kde to naopak dává smysl. U fotografie si to však se samotným a ne úplně dobrý hodnocením značně protiřečí.

Řadu Galaxy S24 nejvýhodněji koupíte zde

Dnes nejčtenější

.