Zavřít reklamu

Minulý týden jsme vás informovali o tom, jak si uživatelé Galaxy S24 Ultra stěžují na jeho vybledlý displej, tedy alespoň v porovnání se staršími generacemi. Nyní zde máme zajímavý, a ne úplně pozitivní vývoj situace. Samsung totiž údajně zamýšlel, aby byl režim živého zobrazení na Galaxy S24 méně barevný a možná nemá v plánu jej vůbec měnit. 

První majitelé novinky Samsungu si na fórech stěžovali, že režim živého zobrazení není tak barevný, jak by doufali. Ono totiž mezi Živým a Přirozeným prakticky nepoznáte rozdíl. Nedávný snímek obrazovky z konverzace s podporou Samsungu dával ale naději tomu, že společnost pracuje na softwarové opravě. Nyní jsou zde ale protichůdné informace. 

Podle prohlášení Samsung Spain (prostřednictvím Teknofilo) tomu tak totiž není a společnost nemá v plánu upravovat to, jak současný režim živého zobrazení na Galaxy S24 funguje: „V technologii displeje byly provedeny určité změny, takže si uživatelé mohou ve srovnání se staršími zařízeními všimnout rozdílů v jeho barevné hloubce. Toto chování displeje je záměrnou úpravou barev a není vadou produktu.“ 

S tímto vyjádřením se nyní zdá pravděpodobnější, že Samsung neprovede žádné úpravy barevných profilů a to, že se podpora společnosti s předchozím tvrzením prostě mýlila. Dobrou zprávou je, že displeje řady Galaxy S24 jsou mnohem lepší než ty předchozí řady, a to ve všech ohledech – od jasu po kontrast a přesnost barev. Test DXOMark navíc displej u Galaxy S24 Ultra označil za ten úplně nejlepší v aktuálně dostupných smartphonech. 

Řadu Galaxy S24 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.