Zavřít reklamu

Galaxy S24 Ultra je prvním smartphonem Samsungu, který má rám z titanu a ochranu displeje Gorilla Glass Armor. Byl uveden na trh zhruba šest měsíců poté, co byl představen iPhone 15 Pro (Max) s titanovým rámem. Ale kolik titanu aktuální nejvyšší „vlajka“ korejského obra používá, a co je důležitější, jaký druh titanu používá?

YouTuber Zack Nelson ze známého technologického kanálu JerryRigEverything, který letošní Ultru nedávno podrobil sérii svých proslulých „mučicích“ testů, nyní telefon rozmontoval, aby zkontroloval jeho „vnitřnosti“, opravitelnost a materiály, které v něm Samsung použil. Video odhaluje, že Samsung v něm použil titan třídy 2 k výrobě bočních lišt rámu. Pro srovnání: iPhone 15 Pro (Max) používá titan třídy 5, což znamená, že je odolnější než ten, který korejský gigant použil v Galaxy S24 Ultra. Titan třídy 2 je o něco odolnější než hliník typu 6061, který Samsung použil u zbytku rámu, není však tak pevný jako titan třídy 5. Ke spojení hliníkových a titanových částí společnost použila plast.

Rozborka kromě toho odhalila, že Samsung umístil motor haptické zpětné vazby do spodní reproduktorové jednotky telefonu. Slot pro dotykové pero S Pen je také chráněn před kapalinami, aby z něho do těla zařízení neprosakovala voda. Spodní reproduktor používá pěnové kuličky ke zlepšení hloubky zvuku, horní reproduktor však tento materiál nepoužívá. Za zmínku stojí i to, že 15W bezdrátová nabíjecí cívka má unikátní tvar, který ve smartphonech Samsungu nebyl dosud k vidění.

Video také ukázalo, že oprava telefonu je snazší než u smartphonů loňské vlajkové řady. Galaxy S24 Ultra používá hodně šroubků Philips, což znamená snadnou opravitelnost. Má též baterii s poutkem, takže ji lze snadno vyjmout. Snadno vyjmout je možné i zadní panel, což usnadňuje opravu telefonu.

Nyní už dává smysl, proč Samsung kolem titanového rámu Galaxy S24 Ultra nedělal velký marketingový humbuk, na rozdíl třeba od funkcí umělé inteligence Galaxy AI. Můžeme doufat, že v budoucích telefonech řady Galaxy S bude titan minimálně srovnatelný s tím, který u iPhonu 15 Pro (Max) použil Apple. Nebo se možná dočkáme jiného materiálu, to v tuto chvíli není jasné.

Řadu Galaxy S24 nejvýhodněji koupíte zde

Dnes nejčtenější

.