Zavřít reklamu

Samsung začal oficiálně prodávat svou vrcholnou řadu telefonů Galaxy S24, tedy modely Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra. Kdo si je předobjednal, dnes mu také dorazí. Jedním z jejich největších lákadel je umělá inteligence, kterou Samsung pojmenoval jako Galaxy AI. Ale jak ji vlastně aktivovat? 

Vaše první kroky s novým zařízením by měly být do Nastavení a nabídky Rozšířené funkce. Zde si rozklikněte nabídku Pokročilá inteligence. Následně zde uvidíte, kde všude vám může být AI Samsungu nápomocna. Jde o Telefon, Klávesnici Samsung, Překladač, Samsung Notes, záznamník, Samsung Internet a Editor fotografií.  

Na každou položku seznamu můžete kliknout a zjistit o ní více. Pokud jde o Telefon, musíte zde funkci zapnout a následně vybrat jazyky, kdy budete poté vyzváni ke stažení jazykového balíčku (němčina má cca 400 MB, angličtina cca 330 MB). Čeština zatím přítomna není, byli jsme ale ujištěni, že časem bude. 

Jakmile se první balíček nainstalujete, bude fungovat ve všech souvisejících funkcích, jako je i Asistent přepisu atd. U telefonních hovorů pak funkci tlumočení nastavujete u daného kontaktu, nebo níže skrze nabídku Předvolby jazyka a hlasu pro jednotlivé osoby. 

Rozhodně se vám vyplatí projít všechny volby a určit si u nich své preference a popřípadě je zapnout, pokud tak není (nebo naopak vypnout, pokud je z nějakého důvodu používat nechcete). Zjistíte zde i to, jak která funkce vlastně funguje a co všechno umí. Níže si ještě můžete přečíst více informací o tom, co to vlastně pokročilá inteligence Samsungu je. Galaxy AI se vyjma řady Galaxy S24 podívá i do modelů Galaxy S23 včetně odlehčeného FE a loňských skládaček Galaxy Z Fold5 a Z Flip5.

Řadu Galaxy S24 nejvýhodněji koupíte zde

Dnes nejčtenější

.