Zavřít reklamu

Samsung koncem minulého týdne při příležitosti zveřejnění finančních výsledků za třetí kvartál potvrdil, že pracuje na zavedení umělé inteligence do svých zařízení. I když nespecifikoval, které zařízení funkce spojené s AI dostane jako první, je prakticky jisté, že to budou telefony jeho příští vlajkové řady Galaxy S24. Nyní přišel známý leaker s informací, že s těmito funkcemi to nemusí být jen tak.

Podle leakera vystupujícího na sociální síti X (dříve Twitter) jako Revegnus Samsung zvažuje, že AI funkce v řadě Galaxy S24 nabídne jako „předplatné.“ To by bylo samozřejmě placené. Kolik by mohlo stát, leaker neuvedl, stejně jako žádné jiné detaily.

Korejský gigant pracuje na funkcích generativní umělé inteligence, jako je konverze textu na obrázek, efektivní překlady nebo profesionální editační nástroje. Předplatné těchto a jiných AI funkcí by dávalo smysl, pokud by běžely v cloudu, avšak vzhledem k tomu, že mají fungovat přímo na zařízení bez nutnosti se připojovat k internetu, bylo by to přinejmenším zvláštní. Připomeňme, že konkurenční značky, jako například Xiaomi, Oppo nebo OnePlus, své připravované funkce generativní AI podle všeho ve svých zařízeních nabídnou zdarma.

Řada Galaxy S24 bude s největší pravděpodobností odhalena již v lednu (řadu Galaxy S23 Samsung představil letos začátkem února).

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.