Zavřít reklamu

Čínský smartphonový obr Xiaomi oznámil nový operační systém s názvem HyperOS. Ten bude dostupný globálně a bude debutovat v chystané vlajkové smartphonové řadě Xiaomi 14. HyperOS také postupně nahradí starší operační systém MIUI, který existuje již 13 let.

HyperOS je navržen tak, aby fungoval v celé řadě produktů Xiaomi, nejen ve smartphonech. Společnost tvrdí, že nový software propojí v celém jejím ekosystému produkty napříč 200 kategoriemi, včetně zařízení chytré domácnosti, automobilů a dalších zařízení.

Jak uvedl dlouholetý šéf Xiaomi Lei Jun, HyperOS je „založen na integraci hluboce rozvinutého Androidu a samostatně vyvinutého systému Vela, který kompletně přepisuje základní architekturu a připravuje základnu pro internet věcí pro desítky miliard zařízení a desítky miliard připojení v budoucnosti“. Dodal, že nový systém se začal připravovat již v roce 2017.

I když čínský smartphonový gigant uvedl, že HyperOS bude nejprve předinstalovaný na telefonech řady Xiaomi 14, o novém systému neprozradil žádné podrobnosti. Lze nicméně očekávat, že tak učiní při představení nové řady (ta bude podle některých úniků v Číně odhalena 27. října, podle jiných někdy před 11. listopadem). One UI Samsungu je o poznání mladší, první verze byla vydána teprve v roce 2018. Jedná se tedy o poměrně mladou nadstavbu, která v Android světě platí za tu vůbec nejlepší. Ať tedy Xiaomi chystá cokoli, jihokorejský výrobce může být zatím v klidu.

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.