Zavřít reklamu

Xiaomi již příští týden představí svoje první chytré hodinky s Wear OS. Ponesou název Watch 2 Pro a budou mimo jiné lákat na velký displej, obrovské množství sportovních režimů nebo velkou baterii.

Watch 2 Pro budou prvními hodinkami Xiaomi, které poběží na Googlem a Samsungem revitalizovaném operačním systému Wear OS. Nepůjde ale podle všeho o nejnovější verzi, tedy Wear OS 4, na které (spolu s nadstavbou One UI Watch 5) rovnou z krabičky běží nové hodinky Samsungu Galaxy Watch6 a Watch6 Classic a formou aktualizace ji nyní dostávají řady Galaxy Watch5 a Watch4, nýbrž o starší verzi Wear OS 3. Ta debutovala v řadě Galaxy Watch4.

Xiaomi Watch 2 Pro podle dostupných úniků a renderů dostanou do vínku AMOLED displej s úhlopříčkou 1,43 palců, pouzdro z nerezové oceli a vroubkovaný rámeček, který se možná bude otáčet (co nám to jen připomíná?). Na boku budou mít otočnou korunku a dvě podlouhlá tlačítka.

Pohánět je prý bude čipset Snapdragon W5 Gen 1, kterému mají sekundovat 2 GB operační paměti a 32GB úložiště. Baterie prý bude disponovat kapacitou 500 mAh, takže hodinky by mohly mít lepší výdrž než řada Galaxy Watch6. Vedle toho mají podporovat 150 sportovních režimů, umět měřit EKG a sledovat teplotu pokožky a mít voděodolnost 5 ATM. Chybět nemá ani podpora LTE.

Xiaomi Watch 2 Pro budou představeny 26. září v Berlíně. Kolik budou stát, v tuto chvíli není známo. Každopádně by mohly být zajímavou alternativou ke Galaxy Watch6.

Chytré hodinky Samsungu s Wear OS koupíte zde

Dnes nejčtenější

.