Zavřít reklamu

Samsung Galaxy Z Flip5 je ohebný smartphone nabitý funkcemi, který v kompaktním těle nabízí mnoho možností. Stejně jako kdysi telefony typu „véčka“ i on nabízí dva displeje – jeden vnější a jeden vnitřní. Ten druhý je pak krytý konstrukcí telefonu, ale protože výrobce ten vnější o poznání zvětšil, hrozí mu teoretické poškození. Tvrzené sklo PanzerGlass Galaxy Z Flip5 ale patřičně ochrání. 

Pokud třeba u Galaxy Z Foldu5 pasuje sklo na něho i na předchozí 4. generaci, protože zde výrobce nijak neupravoval specifikace displeje, u Z Flipu5 tomu tak není. Zde totiž Samsung opravdu hodně zvětšoval. Na vnitřní displej samozřejmě ochranu neseženete žádnou. Za prvé to Samsung výslovně zakazuje a za druhé ji zde vlastně už v podobě fólie nalepené z výroby máte.

Dá se předpokládat, že pokud se zařízením nemanipulujete zrovna v rukavičkách, nebo vás prostě jen postihne nešťastná událost, první, co to odnese, bude vnější displej. Je zde sice výhoda v tom, že zařízení vlastně můžete používat i bez něho, po neustálém rozkládání ale určitě netoužíte. Kvalitní ochrana je u tak drahého zařízení důležitá, protože následný servis může stát skutečně velké peníze a mnohdy se vlastně nemusí ani vyplatit. 

Instalační rámeček není třeba 

Balení skla obsahuje klasickou sadu – vyjma jeho samotného ještě lihový hadřík, hadřík a samolepku. Postup je tedy zcela standardní, kdy nejprve lihovým ubrouskem sklo odmastíte, poté jej hadříkem vyleštíte a pokud je zde ještě nějaké prachové smítko, tak pro jeho odstranění použijete samolepku. Kdybyste na displej totiž zase sáhli, tak byste na něm nechali otisk prstu, který by byl pod sklem zakonzervovaný. 

Instalační rámeček zde sice chybí, ale paradoxně to ničemu nevadí. Oproti ostatním modelům se zde máte od čeho odpíchnout. Tím je duo fotoaparátů, kdy s tím výrobce vlastně i počítá. Po sejmutí první vrstvy fólie vám tak sklo stačí ideálně polohovat právě s ohledem na výřez fólie druhé. Ta je přesně vyříznutá právě podle přítomné dvojice fotoaparátů. Pak už jen stačí ze středu vytlačit bubliny a vrchní fólii sloupnout. Máte hotovo. 

Pokud se vám to nepovede napoprvé, úplně to nevadí, protože výrobce deklaruje, že jej lze reinstalovat až 200 x. Samozřejmě zde ale pak už budete mít problém s přesným polohováním (k tomu se hodí ještě rozsvítit displej. Na lepicí vrstvě to nepoznáte, vše přilne i po několikáté tak, jak má, jen si musíte dávat pozor na nečistoty, respektive prach, který pak může být pod sklem vidět. Pokud jde o bubliny, ty můžete s klidným svědomím ignorovat. Do pár hodin totiž samy zmizí, což ostatně platí pro všechna skla PanzerGlass. 

Nejvyšší kvalita je standard 

Tloušťka skla je 0,4 mm, vydrží pád z výšky 2,5 m a nabízí odolnost proti tlaku na hranu skla 20 kg. Jeho tvrdost je 9H. Je potaženo speciální vrstvou s antibakteriální úpravou, která zničí veškeré bakterie během 24h od kontaktu s ochranným sklem a tato vrstva má garantovanou účinnost po dobu 12 měsíců, tedy nějakých 10 tisíc otěrů. Sklo samozřejmě nijak neovlivňuje zobrazovací schopnosti displeje, protože ta doba už je dávno pryč. 

Možná jen škoda, že z čelní z poloviny zařízení, na které se vnější displej nachází, nekryje více. Aplikováno je tedy vlastně jen přesně na rozměry displeje s decentním přesahem. I díky tomu s ním ale budou sedět veškeré kryty, které případně s Flipem5 použijete. Cena skla je 749 Kč. 

Tvrzené sklo PanzerGlass (vnější displej), Samsung Galaxy Z Flip5 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.